Sufit napinany

montaż oświetlenia w suficieSufity napinane są bardzo trwałe, odporne na wilgoć, niepalne, a przede wszystkim za ich pomocą możemy osiągnąć niepowtarzalny efekt aranżacyjny.

Sufity napinane produkowane są ze specjalnego rodzaju PVC. Błonę sufitu docina się do wymiaru i kształtu pomieszczenia, w którym ma być zainstalowany. Podczas montażu ogrzewa się materiał i pomieszczenie do dosyć wysokiej temperatury za pomocą gazowych nagrzewnic. Po ostygnięciu błona sufitu ściąga się i zachowuje jak bardzo sztywna membrana. Następnie sufit jest wykańczany listwami z aluminium lub PVC. W gotowym suficie można montować wszystkie rodzaje oświetlenia, kratki wentylacyjne, czujniki itp.

Niewątpliwą zaletą takich sufitów jest lekkość (0,18 kg/m²), szybkość montażu i estetyka. Błona sufitu może być wykonana z materiału o różnej fakturze, ale naszym zdaniem najefektowniej wygląda sufit o lustrzanej powierzchni. Możemy także wybierać spośród wielu kolorów. Sufity napinane są bardzo trwałe - błona po odkształceniu zawsze wraca do pierwotnego kształtu. Sufity te są także odporne na wodę i nie kondensuje się na nich para wodna, są niepalne, nie odbarwiają się. Nie wymagają specjalnej konserwacji - w normalnych warunkach eksploatacji wystarczy czyszczenie co 5-7 lat. Sufity objęte są 10-letnią gwarancją producenta.

sufit z PVCsufit odporny na wodęsufit dekoracyjny

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Sufart

Polecamy Ci również

Zobacz także