Suszarka do prania - jakich rzeczy nie powinniśmy do niej wkładać

0
Suszarka do prania - jakich rzeczy nie powinniśmy do niej wkładać
Suszarka to ogromna wygoda. Jednak nie wszystkie rzeczy powinno się suszyć w taki sposób.

Bębnowa suszarka do prania sprawdzi się w każdym domu. Dzięki niej szybko wysuszymy ubrania i pozbędziemy się odwiecznego problemu porozwieszanych rzeczy po kaloryferach, na drzwiach i na tradycyjnych suszarkach.

 Może się wydawać to takie proste...po praniu wrzucasz ubrania do suszarki, nastawiasz program i wyciągasz suche pranie. Nie jest tak do końca, ponieważ musimy mieć wiedzę, jakiej odzieży i produktów absolutnie nie powinniśmy suszyć w suszarce.

Czego nie wkładać do suszarki do prania

Przed wrzuceniem swojej garderoby do bębna suszarki koniecznie sprawdźmy na metce, czy może być poddane procesowi automatycznego suszenia. Sprawdźmy jakich rzeczy nie wrzucać do suszarki:

  • Stroje kąpielowe – produkowane są z elastyny. Ten materiał nie lubi wysokiej temperatury. Pod jej wpływem straci elastyczność i zacznie się rozciągać. Niestety Twój kostium nie będzie już tak idealnie leżał, jeżeli wysuszysz go w suszarce. Kostiumy kąpielowe mają to do siebie, że same w sobie szybko schną. Może bardziej opłacalne będzie je wysuszyć w sposób tradycyjny.
  • Biustonosze wykonane są z bardzo delikatnych materiałów. Wymagają szczególnego traktowania zarówno przy praniu, jak i suszeniu. Odradzamy wrzucenie stanika do suszarki. Ciepło sprawi, że stracą swój kształt i nie będą już tak dopasowane jak wcześniej.
  • Gumowe maty do kąpieli – należy je czyścić, ponieważ gromadzi się na nich wiele bakterii. Zakazane jest ich suszenie w suszarce bębnowej. Po pierwsze mogą się rozpaść na małe kawałki, a po drugie mogą spowodować pożar.
  • Rajstopy – jeżeli chcesz, aby Twoje rajstopy wyglądały jak nowe, to nie susz ich w suszarce bębnowej. Mogą się splątać, a nawet podrzeć. Lepiej wysusz je normalnie. Są z tak cienkiego materiału, że szybciutko będą suche.
  • Ubrania z błyszczącymi ozdobami, koralikami i kryształkami to rzeczy, których nie suszmy w automacie. Wszelkie wystające ozdoby na bluzkach typu: koraliki i kryształki mogą w suszarce się roztopić. Lepiej nie wkładać takiej odzieży, jeśli nie chcemy ich stracić.
  • Kożuchy – w sposób naturalny mogą długo schnąć, jednak to jedyna metoda. Wrzucając je do suszarki, mogą się skurczyć.
  • Buty – dosyć często się brudzą.Często z braku czasu wrzucamy je do pralki. Niestety nie powinno się ich ani prac, ani suszyć w urządzeniach automatycznych. Bądźmy pewni, że po kilku praniach i suszeniach mogą one się całkowicie rozpaść.

To Cię zainteresuje: Czego nie można myć w zmywarce

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także