Suszarka do ręczników

Suszarka do ręczników

Do niedawna suszenie ręczników na grzejniku było kojarzone wyłącznie z łazienką, jednak obecnie takie rozwiązanie można z powodzeniem stosować także w kuchni. Elektryczna suszarka Tatou Bains może służyć do suszenia ściereczek kuchennych czy fartuszka, a dodatkowo posiada funkcję wietrzenia i inteligentnie dopasowuje się do temperatury panującej w pomieszczeniu.

suszarka w kuchniTatou Bains działa jak promiennik ciepła, czyli wykorzystuje efekt frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych, zbliżonych do naturalnego promieniowania słonecznego. Promiennik jest skuteczniejszy od tradycyjnego grzejnika konwekcyjnego - przy takim samym zużyciu energii zapewnia silniejsze odczucie ciepła. Suszarka składa się z niskotemperaturowego, płytowego elementu grzewczego z dyfuzorem aluminiowym, bezpiecznika i deflektora termicznego, sondy pomiaru temperatury oraz ażurowej obudowy. Posiada trzy tryby pracy związane z temperaturą: Komfort (10-28 stopni C), Antyzamarzanie (7 stopni C) i Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 1-4 stopnie C).

Ten model suszarki jest wyposażony w system zapobiegający cyrkulacji kurzu, funkcję wietrzenia
i czujnik otwarcia okna. Te dwa ostatnie rozwiązania pozwalają na tymczasowe obniżenie temperatury w pomieszczeniu, kiedy sensor reaguje na otwarte okno - pozwala to uniknąć strat ciepła.

Jeśli zainstalujemy suszarkę w łazience, będziemy mogli nie tylko szybko wysuszyć ręczniki
i zapobiec gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniu, ale i cieszyć się np. przyjemnie nagrzanym szlafrokiem po wyjściu z kąpieli czy spod prysznica. Sprawdza się to szczególnie zimą, kiedy opuszczenie wanny czy kabiny prysznicowej wiąże się z dyskomfortem wywołanym uczuciem chłodu. Ale suszarka przyda się też w chłodniejsze dni innych pór roku. Wilgotne środowisko łazienki nie stanowi zagrożenia dla suszarki, bowiem jest ona całkowicie zabezpieczona przed korozją dzięki stelażowi wykonanemu ze stali galwanizowanej. Ta suszarka idealnie dopasuje się do wystroju łazienki urządzonej w tonacji kremowej i ciemnobrązowej. Jeśli jednak chcemy ukryć urządzenie, z powodzeniem można wkomponować je w aranżację w stylu retro.

suszarka na ręczniki w łaziencesuszarka w łazience w stylu retro

W kuchni suszarka sprawdzi się przy suszeniu ścierek kuchennych, szmatek czy fartuszka, które łatwo ulegają zamoczeniu podczas wykonywania prac kuchennych. Pasować będzie do kuchni urządzonej w ciepłych kolorach - np. w stylu hiszpańskim lub włoskim, z metalowymi frontami i/lub nóżkami, jako, że posiada aluminiową obudowę.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Atlantic Groupe

Polecamy Ci również

Zobacz także