Świąteczne choinki – 15 bardzo nietypowych pomysłów

Boże Narodzenie to najbardziej tradycyjne święta. Jemy tradycyjne potrawy, szykujemy tradycyjne ozdoby. Ale jeśli macie do tradycji bardziej luźny stosunek, a Święta i tak lubicie, mamy dla Was propozycję - zróbcie sobie nietypową choinkę.

Wśród propozycji są między innymi choinki dla wielbicieli recyklingu – wykonane np. z puszek i butelek po napojach, karteczek, płyt CD.

Zobacz przepiękne: Dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim

Coś dla siebie znajdą także minimaliści, a także właściciele małych mieszkań. Dla nich choinka na ścianie to idealne rozwiązanie – nie zabiera miejsca, a wygląda fajnie. Można ją wykonać z bombek, oświetlenia, nakleić, albo... narysować.

Inspirujące pomysły: Świąteczne dekoracje stołu

Natomiast jeśli sterylny porządek i przedświąteczne porządki nie są Waszym żywiołem, polecamy choinkę z ułożonych w stos książek itp. Konstrukcję możemy dodatkowo ozdobić oświetleniem. Choinkę można nawet stworzyć z książek odpowiednio rozłożonych na półkach.

Jeśli jednak wolicie prawdziwą choinkę, ale cenicie nietypowe rozwiązania, to zawsze możecie ją ustawić do góry nogami. Nietypowe choinki świąteczne mają swoje zalety. W dodatku jeśli kupicie krzywą choinkę, albo nie kupicie jej wcale i w ostatniej chwili ubierzecie jedną, marną gałązkę, zawsze możecie powiedzieć, że właśnie o to chodziło i to jest Wasza niepowtarzalna i nietypowa choinka świąteczna.

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: digsdigs.com, groovinheads, momtoob, msusajac.wordpress.com, neatorama.com, todayilearned.co.uk

Polecamy Ci również

Zobacz także