Świąteczne dekoracje

Świąteczne dekoracje

Choinka w okresie świąt Bożego Narodzenia stanowi najważniejszy element w naszym domu. Dekorując świąteczne drzewko angażujemy do tego całą rodzinę, co pozwala nam na miłe i wspólne spędzenie czasu.

świąteczny wystrój pokoju

Jest kilka istotnych kwestii, które powinniśmy wziąć po uwagę, przygotowując dekorację z tej okazji.

  • Odpowiednie miejsce w naszym domu na choinkę, najlepiej przy oknie.
  • Światełka choinkowe to już jest rzecz gustu, mogą być jednokolorowe, jasne lub wielokolorowe ewentualnie lampki imitujące świeczki.
  • Oprócz tradycyjnych dekoracji, choinkę można ozdobić wstążkami, metalowymi ozdobami, ręcznie robionymi bombkami, pierniczkami.
  • Ozdoby powinny być powieszone na końcu gałązki i wewnątrz drzewa.
  • Konieczna jest ozdoba na czubku drzewa, może to być papierowa gwiazda lub aniołek.

niebieskie ozdoby choinkowezłote ozdoby choinkowe

Czym i jak udekorować choinkę, żeby była piękną i niepowtarzalną ozdobą świąt? To tylko zależy od nas, jeśli chcemy mieć ekologiczną choinkę, to proponujemy ręczne wykonanie ozdób z masy solnej lub świeżo upieczone pierniczki. Baśniową choinkę powinniśmy ozdobić bombkami w dwóch rozmiarach i zastosować od dwóch do czterech kolorów.

zielone ozdoby choinkoweróżowe ozdoby choinkowe

Dodatkowo kokardy, drewniane wiszące koniki, lalki, lizaki i masa baśniowych postaci. Jeśli pragniemy mieć niezwykle elegancką choinkę powinniśmy się skupić na dekoracjach imitujących kryształową biżuterię, bombki z brokatem i z kryształkami. Bombki w kolorze burgundowym i starego złota, złote światełka, kokardy z organzy z brokatem

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także