Świąteczny stół – porady stylisty

Świąteczny stół – porady stylisty

Eleganckie nakrycie stołu to jeden z najważniejszych elementów świątecznego wystroju mieszkania. O jakich dodatkach powinniśmy pamiętać oraz jak stworzyć wyjątkową aranżację mówi Hanna Maruta, stylistka marki home&you.

świąteczny stół

Stół, przy którym spotykamy się z rodziną i najbliższymi podczas Bożego Narodzenia, ozdobiony jest różnorodnością wyśmienitych potraw, a tym, co podkreśla ich wyjątkowość i wspaniałą atmosferę, jest specjalne świąteczne nakrycie. Warto o nie zadbać odpowiednio wcześnie, aby było staranne, gustowne i wprawiało gości w radosny nastrój.
W pierwszej kolejności wybierzmy kolorystykę dodatków i styl, w jakim chcemy przyozdobić stół. Mogą to być np.: dekoracje w tradycyjnym połączeniu czerwieni z zielenią, minimalistyczne w kolorze srebra lub szykowne i połyskujące. Ciekawy efekt uzyskamy także zestawiając fioletowe ozdoby z zielonymi czy tworząc stylizację o pastelowych barwach – mówi Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.

świąteczna dekoracja stołu

Każdy element świątecznego nakrycia dobrze jest zaplanować w najmniejszych szczegółach.
Kilka dni przed Wigilią sprawdźmy, czy nasza zastawa i szkło stołowe są kompletne, i czy mamy odpowiedni obrus oraz serwetki. Na bożonarodzeniowym stole nie powinno zabraknąć także świec i stroika. Dodatkowym akcentem mogą być np. figurki aniołów ustawione przy każdym nakryciu czy też małe bombki ułożone na igliwiu – podpowiada stylistka home&you. Świąteczny stół pełen jest także elementów, które mają swoją symbolikę – jak sianko położone pod obrusem, puste nakrycie lub gwiazda betlejemska. Możemy też zaskoczyć gości nietypowymi pomysłami – np. w otwieraną bombkę włożyć łuskę karpia lub grosik na szczęście, w postawionych do góry nogami kieliszkach umieścić kolorowe bombeczki, a sztućce schować do kieszonki ozdobionej świątecznymi motywami.

bieżnik na stół Precious
świąteczny bieżnik na stół
bieżnik na stół Snow Baubles
dekoracyjna bombka Ricco
szklana karafka Lucid
kieliszek do wina Misai
kieliszek do wina Riqueza
komplet świec Stars
świąteczny obrus Precious
świąteczny obrus Red Berry
obrus na stół Snow Baubles
serweta na stół Red Pointsettia
dekoracyjna serweta - Satin Snow
serwetka Red Pointsettia
stroik Grisstyle
świeca dekoracyjna Shiny Tree
dekoracyjny świecznik Beadsy Star
świąteczny świecznik Cones
świąteczny wianek Crimson
świąteczny wianek Xmas Fruits
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: home&you

Polecamy Ci również

Zobacz także