Światłowody w mieszkaniu

Nieustannie pojawiają się nowe, odważne pomysły na sposób oświetlenia wnętrza, a my z trudem nadążamy za zmieniającymi się trendami techniki oświetleniowej. Warto jednak śledzić nowo pojawiające się trendy, by nie przegapić wyjątkowych rozwiązań i propozycji.

światłowodyRozumiejąc znaczenie wpływu otoczenia na dobre samopoczucie i efektywność w codziennej pracy, architekci i projektanci - bardziej niż kiedykolwiek przedtem - starają się zgrać światło, dźwięki, kolory i zapachy w swojej pracy. System światłowodowy z technologią mikro-okienek pozwala stworzyć imitację płynącej wody. Ma zastosowanie tam, gdzie światłowody są potrzebne, by stworzyć efektowną falę światła. Ten elegancki system oświetleniowy jest niezwykle dekoracyjny i daje możliwość osiągnięcia szerokiej gamy efektów świetlnych. Wiązka światłowodowa emituje światło zupełnie inne niż to płynące z tradycyjnego oświetlenia. Ponieważ montaż jego nie jest skomplikowany możemy pokusić się o jego zainstalowanie. Zestaw światłowodowy Fala Świetlna składa się z generatora światła z migoczącymi i zmieniającymi się w sposób ciągły kolorami lub światłem białym oraz warkocza przewodów światłowodowych, które nieustannie zmieniają barwę i błyszczą iskierkami światła na całej powierzchni światłowodu.

światłowody oświetlenieJak zamontować generator światła?
Wybierając lokalizację umieszczenia generatora należy pamiętać, aby wybrać miejsce, gdzie nie ma wibracji, bezpośredniego nasłonecznienia, wilgoci, kurzu, ciepła i niskiej temperatury. Należy również pamiętać o tym, aby w każdej chwili można było dostać się do generatora w celu wymiany źródła światła. Generator może być umieszczony w dowolnym położeniu: poziomo lub pionowo. Wymaga on wolnej przestrzeni, aby zapewnić chłodzenie źródła światła. Światłowody można w łatwy i szybki sposób montować w sufitach i ścianach z suchego tynku, betonu, płytach gipsowo-kartonowych, z tworzyw sztucznych i ceramiki.


Co zrobić z wiązką światłowodów?
Koniec wiązki światłowodowej (zakończonej szybkozłączką) należy włożyć w otwór w przedniej części generatora, a następnie w dowolny sposób ułożyć nitki. Zamocowanie przewodów może odbywać się za pomocą kleju, klipsów, spinaczy i listwy z otworami.oświetlenie światłowodamiNastępnie, gdy już zestaw jest zamocowany, należy podłączyć generator do prądu. Do każdego zakupionego zestawu dołączona jest instrukcja montażu w języku polskim. Należy pamiętać, że podczas montażu oświetlenia światłowodowego, nie można przedłużać przewodów. Każdy potrzebny odcinek powinien być wcześniej dokładnie odmierzony.

Zestaw może być zainstalowany bez większego trudu w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, a także w miejscach użyteczności publicznej: hotelach, klubach, restauracjach, we wszystkich pomieszczeniach gdzie występują dekoracje wodne: stopnie wodne, targowe ekspozycje, centra SPA.


Dane techniczne:

  • Napięcie zasilania: 230 V AC 50/60Hz
  • Generator: ze zmianą 6 kolorów (czerwony, niebieski, zielony, fioletowy, pomarańczowy, żółty)
  • Wymiary generatora (długość x szerokość x wysokość): 190 x 160 x 130 mm
  • Źródło światła : Halogen 75 W 12 V
  • Żywotność źródła światła : 3000 h
  • Waga generatora: 1,8 kg
  • Ilość przewodów pmma : 50 szt.
  • Długość przewodów : 3 m
  • Średnica przewodów : 3 mm
  • Temperatura pracy światłowodu : -30°C +80°C
Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Ekomp

Polecamy Ci również

Zobacz także