Świeże powietrze w łazience

Świeże powietrze w łazience

Geberit DuoFresh to nowatorski element montażowy z odciągiem zanieczyszczonego powietrza, przeznaczony do muszli podwieszanych.*

system Geberit DuoFresh w łaziencePrzycisk Sigma40 znalazł się wśród zwycięzców konkursu DesignPlus 2011, stanowiący komplet z nowym stelażem Geberit DuoFresh. Zestaw wyposażony jest w odciąg zanieczyszczonego powietrza z toalety, a przycisk występuje w kilku odmianach kolorystycznych i materiałowych (szkło lub tworzywo).

Koncepcja nowego produktu powstała w wyniku stałej, aktywnej obserwacji potrzeb użytkowników łazienek. Wśród nich powtarza się problem nieświeżego powietrza w łazience, na który skarży się wielu klientów. Problem ten powstaje bez względu na wielkość łazienki – występuje zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Niestety, pomimo że problem jest powszechny i nienowy, brakowało dotąd skutecznego jego rozwiązania. Ponieważ zwykłe wyciągi zanieczyszczonego powietrza są umieszczane bezpośrednio za kratką kanału wentylacyjnego, nieprzyjemne zapachy rozprzestrzeniają się swobodnie w łazience, a proces ich usuwania jest długotrwały.

działanie systemu DuoFreshInnowacyjnym i niezwykle efektywnym rozwiązaniem jest zestaw Geberit Duofresh, zapewniający utrzymywanie się świeżego powietrza przez cały czas. Sekret jego skuteczności tkwi w ukrytym za ścianą urządzeniu pochłaniającym zapachy. Urządzenie jest wyposażone w system z filtrami węglowymi, pochłaniającymi zapachy i oczyszczającymi powietrze. Oczyszczone i bezwonne powietrze jest następnie wdmuchiwane do pomieszczenia. Warto podkreślić, że to rozwiązanie nie maskuje nieprzyjemnych zapachów (jak odświeżacz powietrza), ani nie rozprowadza ich po całym pomieszczeniu (jak system wentylacji), ale rzeczywiście usuwa je u źródła.

System składa się z elektronicznie sterowanego urządzenia, pochłaniającego zapachy, filtra węglowego oraz pojemnika na kostki higieniczne do muszli WC. System jest uruchamiany jednym przyciskiem, Sigma40, o eleganckim i atrakcyjnym wyglądzie.

przycisk spłukujący Sigma40budowa przycisku spłukującego Sigma40

System Geberit Duofresh wymaga zakupu specjalnego stelażu podtynkowego Geberit z odciągiem powietrza (z kanałem do odciągu zanieczyszczonego powietrza) oraz przycisku spłukującego Sigma40. Przyciski są dostępne w kolorze białym, czarnym lub brązowym – umbra, oraz w wykonaniu z tworzywa lub szkła). Przycisk spłukujący Sigma40 został zaprojektowany przez znanego szwajcarskiego projektanta Christopha Behlinga. Jest on wielofunkcyjny – łączy wentylację, spłukiwanie toalety oraz zintegrowany pojemnik na kostki higieniczne. Jednocześnie uwagę zwraca minimalistyczna i elegancka forma przycisku. Dzięki natynkowemu montażowi sprawia on wrażenie, jakby lewitował przy ścianie.

przycisk spłukujący Sigma40 - czarne szkło
przycisk spłukujący czarny
przycisk spłukujący umbra szkło
przycisk spłukujący biały
przycisk spłukujący białe szkło
przycisk spłukujący Sigma40 - białe szkło

To rozwiązanie doskonale pasuje do nowoczesnych łazienek, co doceniono wyróżniając je nagrodą Design Plus. Jury konkursu zwróciło także uwagę na ekologiczne zalety systemu. Pomieszczeń, w których zastosowano DuoFresh, nie trzeba wietrzyć, a więc nie wychładza się łazienki i nie traci energii potrzebnej do jej ogrzania. DuoFresh to unikatowe i innowacyjne rozwiązanie, łączące technologie i design, którego nie oferuje żaden inny producent.

Świeże powietrze w łazience - zdjęcie 6

Geberit Sp. z o.o.
ul. Postępu 1
02-676 Warszawa
Tel: +48 22 37 60 100
geberit.pl@geberit.com
www.geberit.pl

* artykuł sponsorowany

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Geberit

Polecamy Ci również

Zobacz także