Sypialnia dla dziecka

Sypialnia dla dziecka

Pokój dziecka jest to miejsce, gdzie dzieci mogą swobodnie wyrażać siebie.

sypialnia dla dziewczynkisypialnia dla nastolatka

Na ścianach mogą wieszać plakaty ze swoimi idolami czy ulubionymi zwierzętami, na podłodze porozrzucać różne zabawki i nikt im ciągle nie będzie mówił, żeby posprzątały.

pokój dla dzieckasypialnia dla dziecka

W pokojach dziecięcych można także znaleźć tajemne miejsca, gdzie dzieciaki chowają się w momencie, gdy są smutne, złe lub rozdrażnione. Kochają swoje pokoje, ponieważ odzwierciedlają ich sposób bycia i charakter.

łóżka piętrowe

pomysł na pokój dla dzieckaaranżacja pokoju dla dziecka

Dzieci są bardzo wrażliwe. Kolor ścian, łóżka, zabawki i inne elementy wystroju wywierają wpływ na nasze pociechy. Jeśli dzieci dzielą pokój z rodzeństwem uczą się tolerancji, dzielenia się rzeczami.

pokój dla małej dziewczynkipokój dla dwójki dzieci

Dlatego tak ważną rzeczą jest aranżacja pokoju dziecka. Najważniejszym punktem w tej kwestii jest dobór mebli (łóżka, szafy, komody). Oraz dobra wentylacja i oświetlenie.Przy projektowaniu pokoju dla dzieci, należy pamiętać, że każde dziecko ma wyjątkowe i indywidualne potrzeby. Koniecznie trzeba zadbać, aby meble były bezpieczne. Wykładziny podłogowe i ciężkie meble nie są dobrym pomysłem ponieważ łatwo jest taką wykładzinę pobrudzić i zbiera się w niej kurz. Jeżeli masz dwójkę dzieci świetnym rozwiązaniem są łóżka piętrowe, które oszczędzają miejsce, zwłaszcza gdy umieścimy je w rogu pokoju.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: interiorarcade.com

Polecamy Ci również

Zobacz także