Sypialnia - miejsce na spokojny sen

Sypialnia - miejsce na spokojny sen

Sypialnia to miejsce w którym odpoczywamy i regenerujemy siły. Ale też miejsce, w którym najczęściej rozbieramy się i ubieramy. Dlatego powinno być nie tylko intymne i przytulne, ale też funkcjonalne.

Projektanci wnętrz najczęściej urządzają ją minimalistycznie, zwracając uwagę głównie na łóżko. Jednak nie mniej ważna powinna być garderoba lub przynajmniej duża i wygodna szafa wnękowa. Panujący wokół nas porządek wpłynie także na jakość naszych snów.

Zaadaptuj istniejącą wnękę na pojemną szafę.

Najlepiej jeśli w pobliżu sypialni znajdzie się garderoba. Ale nawet jeśli mamy miejsce przeznaczone na garderobę, warto wyposażyć sypialnię w oddzielną szafę. W skład kompletów mebli do sypialni wchodzi zazwyczaj szafa, jednak najlepiej będzie, jeśli na ten cel przeznaczymy wnękę. Jeśli sypialnia jest jej pozbawiona, możemy zabudować całą ścianę wygodną i głęboką szafą z drzwiami przesuwnymi. Nie mniej ważne jest jej wnętrze - zaplanowanie odpowiedniej liczby półek, szuflad, drążków, koszy.

Trzeba pamiętać, że w sypialni będziemy przechowywali nie tylko bieliznę osobistą, koszule nocne i piżamy, a - w razie braku oddzielnej garderoby - i ubrania, ale także zapasową pościel, bieliznę pościelową, koce, narzuty, ręczniki. Tak naprawdę warto wykorzystać każdy skrawek miejsca w sypialnianej szafie.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także