Sypialnia na poddaszu - tradycyjna i nowoczesna

Sypialnia na poddaszu - tradycyjna i nowoczesna

Sypialnia na poddaszu jest doskonałym pomysłem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni domu. Ukośne ściany to nie tylko wyzwanie przy urządzaniu tego pomieszczenia, ale też okazja do zabawy formą, a możliwości aranżacji jest wiele.

sypialnia na poddaszuaranżacja sypialni na poddaszu

Wkomponowanie drewnianych elementów konstrukcyjnych pozwoli stworzyć przytulną atmosferę wiejskiego domu. Efekt ten można uzyskać również dodając dekoracyjne drewniane elementy, „udające” stare belki. Taki wystrój, uzupełniony fantazyjnym żyrandolem, stylowymi meblami czy wyrazistą tapetą na jednej ścianie sprawi, że poczujemy się jak w starej francuskiej posiadłości.

łóżko na poddaszuadaptacja poddasza na sypialnię

Dla wielbicieli rustykalnych klimatów alternatywą jest pomalowanie ścian na zdecydowany kolor czy pokazanie fragmentu kamiennej ściany, albo konstrukcji więźby.

 pokój na poddaszuciepła aranżacja poddasza

Sypialnia na poddaszu może zyskać zupełnie odmienny charakter. Nowoczesny, minimalistyczny wystrój pasuje do niej równie dobrze. Uzyskamy go stosując białe ściany połączone z plamą koloru, na przykład wyrazistego fioletu. Do tego dodatki utrzymane w tych samych barwach, meble o prostych formach, wygodny fotel, puszysty dywan – i gotowe.

pomysł na poddaszemeble do sypialni na poddaszu

W nowoczesnej sypialni sprawdzi się też garderoba oddzielona kolorową tkaniną i fantazyjny pleciony fotel. Praktycznym pomysłem jest przeznaczenie ściany pod skosem na mini garderobę lub regał.

wystrój sypialni na poddaszu

Narzuty i dywaniki podkreślą charakter pomieszczenia. Propozycją dla spragnionych przytulności lub romantycznej atmosfery może też być wykorzystanie kolorowych tkanin jako draperii.

pomysł na sypialnię
łóżko do sypialni
łóżko z baldachimem
aranżacja sypialni
poddasze z balkonem
Oceń artykuł
4,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także