Sypialnia - spokojne kontrasty

Sypialnia - spokojne kontrasty

Praktyczna sypialnia spełnia kilka warunków. Jest przestrzenna, wygodna, cicha, urządzona według potrzeb.

Sypialnię można dobrze zaplanować już na 16 m² powierzchni, bo mniejsza może być za ciasna i nie pomieścić podstawowego wyposażenia. Dlaczego?
Choćby dlatego, że wymagają tego najnowsze trendy wzornicze łóżek sypialnych. Nowoczesne łóżka mają  przede wszystkim duże rozmiary, po to by były wygodne. O ich komforcie decydują również wysokiej jakości materace  wykonane z lateksu lub sprężyn bonellowych bądź woreczkowych, które  dobrze dopasowują się do kształtów ciała.
Zwyczajowo, obok łóżek dostawiamy niskie szafki nocne. W przestrzeni sypialnianej dość często aranżujemy miejsce na pojemną szafę, spełniającą rolę garderoby jak również  inne meble, o ile pozwala nam na to większa powierzchnia sypialni. Systemy meblowe wykonywane są z materiałów drewnopodobnych lub różnych gatunków drewna, powierzchni krytych laminatem, bejcą coraz częściej wprowadza się dekoracyjne pokrycia.

Moje ulubione miejsce w domu?

salon
wynik głosowania
33,1%
kuchnia
wynik głosowania
28%
łazienka
wynik głosowania
7,2%
sypialnia
wynik głosowania
27,8%
gabinet
wynik głosowania
4%

Ilość oddanych głosów: 4328


Sypialnia z założenia powinna być miejscem przytulnym i "ciepłym". Pamiętajmy o tym by była miejscem "zdrowym". Oznacza to, że jej wyposażenie powinno być wykonane z naturalnych materiałów. Powierzchnie ścian i podłóg należy pokryć materiałami ekologicznymi, niealergizującymi, które nie przyciągają kurzu. Do ścian użyjmy farb wodnych, antyalergicznych. Na podłogę połóżmy materiał, który nam się sprawdził.

Sypialnia

Jeśli chcemy, by sypialnia była wyjątkowo cicha wybierzmy na nią cichy zakątek mieszkania. Dodatkowo wnętrze sypialni możemy wyciszyć używając grubych wykładzin dywanowych. Ściany możemy wyciszyć tapetą winylową lub z włókna szklanego, które będą też elementem dekoracyjnym wnętrza.
Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Estima, Paradyż, Dlh Drewno

Polecamy Ci również

Zobacz także