Sypialnia w starym i nowym stylu

Sypialnia w starym i nowym stylu

Sypialnia to w naszych domach przestrzeń najbardziej prywatna. Nie zawsze jest duża i przestronna, lecz koniecznie powinna spełniać swoje podstawowe zadanie – być dla nas azylem, oazą spokoju, strefą zapewniającą odprężający, wygodny wypoczynek, dający nam energię na kolejny dzień.

Nasza sypialnia to świat intymny, niedostępny dla osób z zewnątrz – staramy się więc, by odzwierciedlała indywidualne upodobania i pasowała do naszego charakteru. Urządzenie sypialni w dwóch modnych stylach, tradycyjnym i nowoczesnym,  umożliwią nam zestawy mebli Retro oraz Monaco firmy Gawin.

meble do sypialniKażdy z nas odpoczywa dobrze w innych warunkach, a więc nasza sypialnia powinna być miejscem, którego wystrój jest przemyślany tak samo dobrze, jak wnętrze kuchni czy łazienki.

Meble Retro firmy Gawin to propozycja dla tradycjonalistów oraz tych, którym najlepszy, odprężający wypoczynek zapewni otoczenie łagodnych, znanych kształtów i naturalnych kolorów. Zestaw, dostępny w dwóch odcieniach drewna – olchy i calvadosu – idealnie wpasuje się we wnętrza o stonowanym wystroju, stanowiąc zarazem uzupełnienie pastelowych, jasnych kolorów ścian i drewnianej podłogi o różnej tonacji. Szerokie, wygodne łóżko o łagodnie wyprofilowanym wykończeniu, a także przypominający antyczne sprzęty kształt szafy, wniosą do strefy naszego snu znany nam z domów naszych przodków klimat sprzed lat.

Ich delikatną ozdobą są delikatne, zdobiące fronty żłobienia, lekko przełamujące prostotę formy. Wnętrze skomponowane dzięki meblom Retro wypełni atmosfera spokoju i wyciszenia, sprzyjająca pogodnym wspomnieniom, a tym samym – miłym snom. Znajdziemy w nim wytchnienie oraz miejsce ucieczki przed otaczającym nas gwarem codziennego życia. Będzie to zarazem przestrzeń funkcjonalna – nie tylko zapewni nam spokojny i komfortowy sen, lecz także stanie się naszą garderobą – czterodrzwiowa szafa z wysokimi lustrami oraz zgrabna komoda z powodzeniem spełnią jej zadanie.

Monaco to zestaw mebli sypialnianych, który wybiorą osoby zdecydowane, lubujące się w prostych, geometrycznych, wręcz ascetycznych formach. Zwolennicy nowoczesnego designu stworzą za ich pomocą przestrzeń utrzymaną w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Meble Monaco to moduły zaskakujące prostotą i czystością kształtów. Jedyne zdobienia przełamujące ciemnoczekoladowy brąz dekoru to wąskie aluminiowe listwy na rozsuwanych drzwiach szafy. To zaskakujące wysmakowanym kontrastem połączenie dzieli ich powierzchnię na kształtne prostokąty, stanowiąc zarówno urozmaicenie jednolitego koloru, jak i potęgując wrażenie eleganckiego ładu i spokoju. Uzupełnieniem zestawu są wykonane również z aluminium wykończenia – nogi mebli oraz części uchwytów szafek i komody – stanowiące dodatkowy akcent nowoczesności. Meble te doskonale wpasują się w przestrzeń minimalistyczną, utrzymaną w chłodnych, stonowanych barwach – stworzą wnętrze nie tylko niepowtarzalne, ale i funkcjonalne. Pozwalają wyjść poza schemat, dają możliwość wykreowania prywatnej sfery odpoczynku o niepowtarzalnym klimacie.

nowoczesna sypialnia

„Sypialnia to ważna część naszego domu, to pomieszczenie, w którym musimy się czuć dobrze, które ma sprzyjać odpoczynkowi po dniu pracy. Najistotniejszym elementem tego pomieszczenia jest łóżko – zadbajmy więc, by było szerokie i wygodne oraz odpowiednio ustawione. Dobrze jest, gdy nie otaczają go ciasno szafy i półki – zostawmy wokół niego choć niewielką przestrzeń. Zapewni nam to spokojniejszy sen oraz możliwość postawienia obok szafki nocnej lub toaletki. W niewielu domach jest miejsce na osobną garderobę – dlatego ważnym elementem umeblowania sypialni jest szafa. Kupując ją, myślmy nie tylko praktycznie, lecz także estetycznie – powinna być pojemna i funkcjonalna, a przy tym dobrze się komponować z pozostałymi sprzętami. Jedno jest pewne – wybierajmy takie meble, które będą odpowiadały naszym upodobaniom i naszemu stylowi” – radzi Radosław Dobras, Kierownik Działu Sprzedaży Fabryki Mebli Gawin.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Fabryka Mebli Gawin

Polecamy Ci również

Zobacz także