Sypialnia w stylu eko

Wśród wielu trendów, które pojawiają się we wnętrzach, od kilku lat można dostrzec powrót do naturalnej, nieco ascetycznej aranżacji, która koresponduje z obecną modą
na ekologię

Biała sypialnia (fot. Liberate Media)W aranżacji sypialni sprawdzi się zasada umiaru – im mniej mebli, bibelotów i obrazków,  tym lepiej.  Ascetyczna przestrzeń sprzyja wyciszeniu.  Możesz pójść w kierunku bieli, decydując się na jasne meble.
Jeśli nie chcesz kupować nowych mebli, przemaluj stare. Nie bój się eksperymentowania. Nierówno położona, jasna farba na meblach, dodatkowo przetarta gruboziarnistym papierem ściernym, doda wnętrzu nieco staroświeckiego wyrazu.

Ziemskie akcenty
Możesz również pójść w kierunku kolorów ziemi. Aby jednak ciemne drewno nie było przytłaczające, pozostaw białe łóżko. Dzięki temu uzyskasz ciekawy kontrast oraz poczucie intymności.

Ci, którzy mają szczęście i posiadają poddasze do zagospodarowania, mogą pokusić się o stworzenie iście królewskiej, naturalnej sypialni, opierając jej styl o widoczne elementy konstrukcji dachu.

Jeśli nie możesz skorzystać z poddasza, a marzą ci się drewniane, naturalne elementy w sypialni, wybierz się do lasu lub do sadu. Poszukaj martwych konarów o fantazyjnych kształtach i umieść je w swojej sypialni. Jeśli  konary mają wyżłobienia w korze, możesz w nich zasadzić bluszcz lub paproć i stworzyć roślinną kompozycję.
Sypialnia w kolorach ziemi (fot. Liberate Media)
Niezależnie od dominującego koloru sypialni, postaw na nowoczesne dodatki, z proekologicznym akcentem. Living wall (dosł. żyjąca ściana) to nic innego jak rama, w której znajdują się małe pojemniczki lub wyżłobienia na ziemię, w której możesz zasadzić ulubione rośliny. Jest to  ciekawa alternatywa dla pni drzew z wyżłobieniami. Dzięki żywemu obrazowi można stworzyć żyjącą, roślinną kompozycję, do postawienia na podłodze lub zawieszenia na ścianie. Przy odrobinie cierpliwości można samodzielnie stworzyć własną ramę, którą można pomalować lub pozostawić w naturalnym kolorze.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Liberate Media

Polecamy Ci również

Zobacz także