Sypialnia - zdrowy sen

Sypialnia - zdrowy sen

aranżacje sypialniPrzewietrzone pomieszczenie umożliwia lepszy sen. Warto zadbać o sprawny system ogrzewania i wentylowania powietrza w sypialni, by latem bez trudu zapewnić sobie pożądany chłód, a zimą  - odpowiednią temperaturę.

W pomieszczeniu, które ma służyć naszemu wypoczynkowi i regeneracji, musimy zapewnić właściwy komfort i zdrowe powietrze. Nowe technologie ogrzewania i wentylacji, umożliwiają dostosowanie temperatury do naszych potrzeb.

sypialnia na poddaszuSypialnia aż się prosi o zastosowanie ogrzewania podłogowego, które będzie służyło jako mile grzejący dywan na całej podłodze. Pojawia się tylko pewien dylemat – podłogi drewniane lub panele, najczęściej stosowane w sypialni powinny być podłogami ciepłymi. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowaniem podłóg, które przystosowane są do współpracy z ogrzewaniem podłogowym.

Warto pamiętać, że w sypialni ważna jest higiena pomieszczenia związana z dostarczeniem świeżego powietrza. Powinniśmy regularnie wietrzyć pomieszczenie, ale stajemy tu wobec niemiłej możliwości wyziębienia sypialni. Z pomocą przychodzą nam nawiewniki, które będą same decydować o konieczności dostarczenia świeżego powietrza, bez obniżania temperatury w całej sypialni.

ogrzewanie podłogowe w sypialniPamiętajmy też, że drzwi do sypialni nie mogą być superszczelne – nie mogą ściśle przylegać do górnej framugi, powinna być zastawiona szczelina. Takie rozwiązanie pozwoli na skuteczną wymianę powietrza
w pomieszczeniu.
Wstawmy do sypialni rośliny zielone, one naturalnie oczyszczają powietrze i jonizują je, a dodatkowo dekorują wnętrze. Może to być jedna większa roślina doniczkowa lub kilka mniejszych. Pamiętajmy, by sprawdzić, które z roślin, nadają się do sypialni, bo na pewno nie wszystkie gatunki powinny się znaleźć w tym miejscu.

Oceń artykuł
4,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Barlinek, Daikin

Polecamy Ci również

Zobacz także