System centralnego odkurzania

System centralnego odkurzania

Odkurzanie zazwyczaj kojarzy nam się z czynnością uciążliwą - z hałasem, unoszącym się kurzem, ciężkim sprzętem. Rozwiązaniem tych problemów jest system centralnego odkurzania.

system centralnego odkurzaniaSystem centralnego odkurzania Vacu USM jest jedynym produktem tego rodzaju
w Polsce. Nadaje się do każdego mieszkania, a także do domów jednorodzinnych. Montaż systemu jest możliwy w każdym momencie, jednak najlepiej jest zainstalować go od razu podczas budowy domu, przed wykończeniem ścian, ponieważ jego podstawę stanowi system rur PCV ukrytych wewnątrz murów budynku.

Jak działa centralne odkurzanie?

Jednostka centralna jest połączona z rozmieszczonymi w różnych częściach domu gniazdami ssącymi za pomocą systemu rur. Aby odkurzyć pomieszczenie, wystarczy podłączyć wąż do gniazda - to wszystko! Wszelkie wciągnięte przez wąż nieczystości są odprowadzane do pojemnika
w jednostce centralnej (umieszczonej najczęściej w piwnicy, kotłowni, ale można ją także zamontować w łazience lub na balkonie), a oczyszczone powietrze trafia z powrotem do budynku.

Bezpieczne i ciche sprzątanie

System centralnego odkurzania jest bezpieczny dla alergików, ponieważ Vacu USM zapobiega unoszeniu się kurzu i pyłów, a rury PCV mają właściwości antystatyczne, dzięki czemu drobinki kurzu nie przylegają do elementów instalacyjnych. Zlokalizowane tuż za otworem gniazda ssącego kolanko uniemożliwia przeniknięcie do przewodów odprowadzających dużych nieczystości
i przypadkowych przedmiotów, które zapomnieliśmy usunąć z podłogi przed odkurzaniem.

system Vacu USM - gniazdo ssącepodmiotka, czyli automatyczna szufelka

Vacu USM rozwiązuje także problem podnoszenia ciężkiego odkurzacza przez osoby mające problemy z kręgosłupem - jedynym sprzętem potrzebnym do odkurzania jest tutaj lekki wąż. Długość węża oraz ilość gniazd ssących zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników. Dodatkowym, dużym atutem tej metody odkurzania jest redukcja emitowanego hałasu - podczas sprzątania można na przykład słuchać swojej ulubionej muzyki.

Podmiotka w kuchni

Decydując się na montaż systemu centralnego odkurzania warto zainwestować także w dodatkowe akcesoria, takie jak szufelka automatyczna, czyli podmiotka. Nadaje się ona idealnie do pomieszczeń narażonych na częste i drobne zabrudzenia, takie jak kuchnia czy przedpokój. Podmiotka świetnie poradzi sobie w wciągnięciem okruchów, piasku, sierści zwierząt czy drzazg lub popiołu z okolic kominka. Automatyczną szufelkę można zainstalować w cokołach mebli albo po prostu w ścianie. Użytkowanie jej nie wymaga schylania się - podmiotkę włącza się stopą,
a następnie zmiata się zanieczyszczenia w otwór szufelki za pomocą szczotki na długim kiju. Nieczystości wędrują od razu do jednostki centralnej, a my możemy cieszyć się czystą podłogą.

Cena za przykładowy system dostosowany do domu o powierzchni do 200 m2 to 2500 zł brutto. Cena szufelki automatycznej to ok. 160 zł brutto.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: UST-M

Polecamy Ci również

Zobacz także