System zabudowy szaf

Marzymy o przestrzennym apartamencie, w którym powstanie idealne wnętrze, dostosowane do indywidualnych potrzeb, a wspomnienie o ciasnym i nieustawnym M3 zniknie raz na zawsze.

Gdy jednak na realizację marzeń przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, warto przyjrzeć się systemowi zabudowy wnętrz marki Komandor, za sprawą którego nieciekawe wnętrze może nabrać zupełnie innego charakteru. Dla każdego coś innego.

Jeżeli korytarz w naszym mieszkaniu jest długi i wąski, w sypialni straszy niezagospodarowana wnęka lub nie wiemy, co można zrobić z rzucającą się w oczy „graciarnią” pod schodami, pomyślmy o systemie zabudowy Komandor. To najprostszy sposób, by ukryć niedociągnięcia w architekturze wnętrza, a dzięki walorom estetycznym wypełnienia drzwi dobranych do wystroju pomieszczenia możemy nadać pomieszczeniu właściwy charakter.

szafa pod schodami system zabudowy szaf

Największą zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że zabudowy z drzwiami przesuwanymi pasują do każdego pomieszczenia, zarówno do małych kawalerek, tradycyjnych M3, domów rodzinnych, jak również do postindustrialnych loftów. Są niezwykle praktyczne, nie wymagają dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, doskonale sprawdzają się w wąskich przejściach, korytarzach czy przedpokojach.

Taki mebel projektowany jest pod wymiar konkretnego miejsca, z uwzględnieniem wszystkich jego parametrów. Daje to możliwość pełnego wykorzystania danej przestrzeni, np. od ściany do ściany, czy pod sam sufit. Zwykle nie da się takiego efektu osiągnąć wybierając zwykłą, gotową szafę. Szczególne znaczenie ma to we wnętrzach z pochyłymi ścianami - na poddaszach, pod schodami – tam, gdzie ustawienie tradycyjnych mebli stanowi nie lada wyzwanie.

Szafy projektowane na wymiar świetnie też sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdyż łatwiej je dopasować do wnętrza i indywidualnych potrzeb, mieszczą więcej rzeczy, a uporządkowana przestrzeń mieszkania wydaje się przestronniejsza. Wnękę w ścianie pod schodami najlepiej zabudować półkami i zasłonić drzwiami, w ten sposób zyskując dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

Malowniczy detal
Systemy drzwi przesuwnych do zabudowy szaf wnękowych mogą być aluminiowe lub stalowe. Systemy aluminiowe Komandor, dzięki atrakcyjnemu i nowoczesnemu wzornictwu oraz bogatej ofercie kolorystycznej, umożliwiają dopasowanie frontów  zabudowy do każdego rodzaju wnętrza.  Bogata oferta akcesoriów daje możliwość wykonania różnych rodzajów drzwi. W zależności od dostępnej powierzchni przeznaczonej do zabudowy, mogą to być drzwi przesuwne (skośne lub proste) bądź też uchylne.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Komandor

Polecamy Ci również

Zobacz także