Szafa dla mężczyzny

Szafa dla mężczyzny

szafa dla mężczyznyMężczyźni szczególnie cenią funkcjonalność, prostotę i komfort. Z reguły lepiej się czują w architektonicznie czystych, minimalistycznych wnętrzach. W meblach cenią sobie szczególnie walory użytkowe. Nie inaczej jest z szafą, która w pierwszej kolejności powinna być podporządkowana wygodzie.

Bogate wnętrze

Mężczyźni bardziej racjonalnie podchodzą do życia od kobiet, które w dużej mierze kierują się emocjami i uczuciami. Tak więc szafa według mężczyzny powinna pozwalać przede wszystkim na logiczne i łatwe korzystanie z niej. Podziały wewnątrz mebla powinny być czytelne z punktu widzenia męskiego pragmatyzmu. Przechowywane przedmioty i ubrania powinny mieć stałe miejsca i być widoczne już na pierwszy rzut oka. Pomogą w tym ażurowe kosze, które pozwalają na szybkie skontrolowanie zawartości. Ważne, aby właściciel szafy nie miał problemu ze znalezieniem odpowiednich spodni, które zachowają kanty, a marynarka nie była pognieciona. Dopomogą w tym wysuwane wieszaki. Przy planowaniu wnętrza szafy należy pamiętać, aby jej głębokość wynosiła ok. 65 centymetrów, co zapobiegnie gnieceniu się ubrań.

Panowie również często mają kłopoty z dodatkami do strojów, takimi jak skarpetki, krawaty, paski czy spinki do mankietów. Dla nich przydatnym rozwiązaniem będą szuflady lub wieszaki przeznaczone na paski bądź krawaty. Przydatne będą także wysuwane półki. Przy projektowaniu ergonomicznego wnętrza szafy należy pamiętać o tym, aby w zasięgu ręki i wzroku, znalazły się ubrania częściej noszone. Wyżej natomiast te, które są noszone rzadziej, przy bardziej szczególnych okazjach. Szafa jednak to nie tylko miejsce na ubrania mężczyzny. Mebel może skrywać różnorodne sprzęty, które są używane przez pana domu – czy to sportowe, czy związane z majsterkowaniem. Panowie dysponujący garażem mogą przemyśleć szafę z drzwiami przesuwnymi w garażu, rozwiązanie niezbyt często jeszcze spotykane, a bardzo praktyczne i przydatne.

Atrakcyjny wygląd

To, że mężczyzna z reguły skupia się na wygodzie nie oznacza, że wygląd mebla nie ma dla niego żadnego znaczenia. Coraz częściej mężczyznom zależy na ładnej i prestiżowo wyglądającej przestrzeni. Panowie lubią nie tylko nowoczesne gadżety, ale częstokroć również designerskie wnętrza. Cenią minimalizm, oszczędność dodatków i bibelotów.

Doskonałym rozwiązaniem w aranżacji mieszkania mężczyzny może być również szafa w salonie mieszcząca kolekcję książek, płyt z muzyką, grami, filmami. Taka szafa pomoże w utrzymaniu porządku i ukryciu w razie potrzeby jej zawartości. Szafa z drzwiami przesuwnymi wykonana z kolorowego szkła z użyciem prostych profili doskonale podkreśli industrialny, nowoczesny lub technologiczny trend. Soczyste kolory mogą energetyzować wnętrze dużą dawką ekspresyjnych kolorów lub żywej barwy zestawionej na zasadzie kontrastu z surową, betonową ścianą. W takiej scenografii wspaniale będzie się prezentował sprzęt audiowizualny, zwykle oczko w głowie gospodarza. Natomiast spokojna kolorystyka szkła, płyty laminowanej, maty naturalnej bądź dekoracyjnej pomoże stworzyć wnętrze minimalistyczne lub dostojne, nawiązujące do nurtu gabinetowego lub kolonialnego. Dominującym elementem szafy jest rodzaj i kolor wypełnienia, jednak profile, choć wydają się drobnym, mało znaczącym elementem również odgrywają istotną rolę w wyglądzie szafy. Ważny jest nie tylko wybór materiału z którego są wykonane, ale także ich kształt. Może on, w połączeniu z barwą i rodzajem frontów, wyraźnie podkreślić styl i charakter mebla.

Szafa oznacza nie tylko doskonałą organizację wnętrza, ale i piękny mebel, który może wykreować całą domową przestrzeń.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także