Szafa garażowa

Szafa garażowa

Szafa w garażu to rozwiązanie, które nie jest powszechnie stosowane. Nie znaczy to jednak, że nie należy go rozpropagować. Nie jest bowiem fanaberią czy zbędnym luksusem, ale świetnym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni garażu.

Hak holowniczy, bagażnik dachowy, opony zimowe, środki czystości do samochodu, duże, wakacyjne walizki, plecaki, namiot, śpiwory, koce plażowe, ponton z wiosłami, deska surfingowa, wędki z podbierakiem, sprzęt narciarski, fotelik dla dziecka… Poza tym po przeprowadzce z bloku do wymarzonego domu potrzebować będziemy więcej narzędzi; kosiarkę, narzędzia ogrodnicze, sprzęt do odśnieżania. Zamieszkanie poza centrum miasta często warunkuje posiadanie drugiego samochodu, podczas gdy garaż jest tylko na jedno auto.

Dobrze jest wybrać projekt z dwustanowiskowym garażem. Nawet jeśli będzie tylko jeden samochód, dodatkowa powierzchnia bardzo się przyda. W garażu należy wygospodarować miejsce na szafę z drzwiami przesuwnymi, w której dzięki dużej głębokości (np. 90 cm) na półkach usytuowanych na dowolnej wysokości (aż pod sufit) zmieści się wszystko, z czego nie korzystamy na co dzień. Szafa w garażu nie musi, a nawet nie powinna, powstawać z kosztownych i ekskluzywnych materiałów. Jej podstawowym zadaniem jest wytrzymałość i łatwość utrzymania w czystości. Ważne jest, aby miała bogate wnętrze, w którym będzie można przechowywać przedmioty o różnych gabarytach. Jeżeli wybrany projekt nie ma garażu dwustanowiskowego, a wielkość działki na to pozwala, warto zakupić i zrealizować projekt garażu wolnostojącego. W takim przypadku garaż w domu można przeznaczysz na gabinet, pokój gościnny lub miejsce na działalność gospodarczą z osobnym wejściem. Wybierając garaż wolnostojący potrójny uzyskamy miejsce dla dwóch samochodów, a kolejne miejsce można oddzielić ścianką i urządzić w nim warsztat, pomieszczenie gospodarcze lub rowerownię.

Szafa w garażu pozwoli nam uzyskać bardzo użyteczną przestrzeń na przechowanie różnego rodzaju sprzętów.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także