Szafa młodzieżowa

Szafa dla nastolatka

Pokoje młodzieżowe są jednocześnie sypialnią, miejscem pracy, odpoczynku i rozrywki. Często na stosunkowo niedużej powierzchni musi się zmieścić cały, niejednokrotnie okazały, dobytek młodego człowieka.

Jeden pokój wiele funkcji

W pokoju nastolatka znajduje się łóżko, biurko, szafa, regały na książki. Najczęściej również telewizor, komputer, sprzęt sportowy, wieża, a nawet instrumenty muzyczne. O aranżacji pokoju dla nastolatka rodzic nie powinien decydować samodzielnie. Współpraca z dzieckiem pomoże zagospodarować przestrzeń bardziej efektywnie. Młody użytkownik na pewno ma wiele ciekawych pomysłów i chciałby, aby jego pokój był zgodny z trendami, świadczył o jego pasjach lub niebanalnej osobowości.

Pokój młodego człowieka nie powinien być zagracony. Trzeba jednak pamiętać o konieczności zaopatrzenia pokoju w znaczną ilość schowków, półek, szuflad. Ważne jest także wydzielenie miejsca na płyty CD oraz gry komputerowe, wygodne biurko pod komputer, szafka pod sprzęt RTV. Pamiętając o dużej ilości schowków nie należy jednak pokoju zabudowywać meblościankami, które przytłoczą przestrzeń. Tu doskonale sprawdzi się szafa, której indywidualnie skomponowany front może podkreślić charakter i zainteresowania użytkownika, a jej bogate wnętrze będzie sojusznikiem z ujarzmieniu dużej ilości sprzętów, ubrań i przedmiotów.

Indywidualne rozwiązanie

Dla młodych ludzi podkreślenie indywidualizmu ma duże znaczenie. Mebel może podkreślać estetyczne preferencje lub pasje. Wypełnienia drzwi szafy poprzez żywe, mocne kolory i odważne zestawienia mogą przywoływać nastrój zabawy i optymizmu. Mogą też ujawniać fascynacje właściciela pokoju postaciami ze świata komiksu, gier komputerowych bądź sceny, a to dzięki umieszczeniu na drzwiach szafy fotografii. Szafa może bawić niekonwencjonalnymi wzorami, grafiką bądź ciekawą fakturą. Szafa ma szansę stać się najważniejszym elementem wystroju pokoju młodzieżowego, jednocześnie będąc niezwykle użytecznym meblem, dzięki któremu utrzymanie ładu będzie dużo łatwiejsze. Dzięki dobrze zaprojektowanemu wnętrzu szafy znajdzie się w niej miejsce zarówno na ubrania, jak i sprzęty.

Królestwo nastolatka

Młodzi ludzie zazwyczaj zaczynają przywiązywać wagę do swojego wyglądu, poznają ludzi, rozwijają pasje. Przekłada się to na większą ilość ubrań czy wszelkich innych przedmiotów związanych z rozwojem zainteresowań czy uprawianiem sportu. Znakomitym rozwiązaniem byłaby własna garderoba, ale sprawdzi się doskonale także szafa wnękowa INDECO. Deska snowbordowa, rakiety tenisowe, gitara, plecaki, śpiwór, rower, hantle – to może być tylko część dobytku nastolatka, na który trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Każda szafa może być indywidualna nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz. Zaopatrzona w taką ilość półek, szuflad, drążków, koszy jaka będzie nam potrzebna. Jedynym ograniczeniem, może być tylko przestrzeń, którą dysponujemy. Ale i tu jest gwarancja, że wykorzystamy ją w jak najbardziej efektywny sposób.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także