Szafa – pojemny magazyn

Szafa – pojemny magazyn

Jasna czy ciemna? Nowoczesna czy raczej klasyczna? Z drzwiami przesuwnymi czy tradycyjnymi? Szafa powinna nie tylko wpasować się w koncepcję wnętrza, ale też pełnić funkcję domowego magazynu.

Szafa to podstawa
Niezależnie od tego, czy planujemy urządzenie przytulnej kawalerki, przestronnego apartamentu, czy też odświeżamy wystrój obecnego mieszkania, pamiętajmy, że szafy są  meblami, które odgrywają we wnętrzu ważną rolę.

Wybierając szafę należy oprócz wyglądu wziąć pod uwagę rozmiar i wewnętrzny podział funkcjonalny. Należy się zastanowić czy potrzebna nam większa ilość półek, szuflad czy drążków na wieszaki. 

komplet mebli do sypialnibrązowe meble do sypialni

Zgrabne i funkcjonalne
Osoby, które marzą o nowocześnie urządzonym mieszkaniu, zainteresują się zapewne szafami z drzwiami przesuwnymi, które dobrze sprawdzają się szczególnie w niewielkich wnętrzach. Wysokiej jakości mechanizmy gwarantują ciche i płynne przesuwanie drzwi. Szafy z drzwiami przesuwnymi znajdziemy w kolekcjach firmy Meble WAJNERT (np. Golden, Bianca, Milan, Abella). Każda z nich pasuje do innego stylu, ale wszystkie łączy funkcjonalne rozwiązanie wnętrza. W niedużej sypialni sprawdzą się szafy o jasnych kolorach (np. z kolekcji Bianca), które nadają wnętrzu lekkości. 

szafa do sypialnimeble do sypialni

aranżacja sypialni

Szafy otwierane tradycyjnie także mają liczną grupę zwolenników. Przede wszystkim ze względu na nieograniczony dostęp do całego wnętrza. W przypadku szaf z mechanizmami przesuwnymi część wnętrza zawsze przesłaniają drzwi. Z reguły szafy z tradycyjnymi skrzydłami drzwiowymi są też węższe od tych z drzwiami przesuwnymi. Wersje dwudrzwiowe mają standardowo od 90 do 120 cm, wersje trzydrzwiowe od 140 do 160 cm, wersje czterodrzwiowe około 200 cm. 

luksusowe meble do sypialniszafa

pomysł na sypialnię

Tradycyjne rozwiązanie sprawdza się zarówno w kolekcjach o nowoczesnym wyglądzie (Doble, Golden, Sunset czy Milan), jak i klasycznych (Dakota  lub Selene). Charakteru szafom z drzwiami na zawiasach nadają akcesoria takie jak uchwyty i nóżki. Ich rodzaj, kolor i kształt może podkreślać ogólny wystrój wnętrza lub z nim kontrastować. Chromowane dodają nowoczesnego blasku, drewniane – klasycznego uroku.

Szafy są wykonane z materiałów odpornych na wysoką temperaturę, uderzenia i zarysowania. Znajdziemy w nich drążki do wieszania ubrań, liczne szuflady i półki.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Meble WAJNERT

Polecamy Ci również

Zobacz także