Szafy do pokoju

0
Szafy do pokoju

Firma Giusti Portos to specjalista od romantycznego nastroju. Łoża z kunsztownie pikowanymi zagłówkami, finezyjne kanapy, artystyczne komody na giętych nóżkach
i wreszcie one – ręcznie malowane szafy.

szafa dekoracyjnaszafa design

Kluczem do estetyki mebli włoskiej firmy są niewątpliwie: finezja i delikatność, wysmakowanie formy, szlachetność materiału oraz precyzja wykończenia. Kanapy z oparciami jak rozchylone kwiaty to prawdziwa poezja formy, łoża z zagłówkami wysadzanymi kryształami Swarovskiego zmienią każdą sypialnię w romantyczny buduar, a fikuśne toaletki mogą być stylistycznym kontrapunktem wnętrza utrzymanego w estetyce nowoczesnej.  

szafa do sypialniszafa ręcznie malowana

Jednak najbardziej artystycznym elementem oferty włoskiego producenta – dosłownie i w przenośni – są nowe szafy z kolekcji Liberty. Każda z siedmiu szaf dostępnych w serii jest niezwykła, wszystkie razem robią wrażenie wprost piorunujące. Szafy wykonane są z litego drewna, ręcznie malowane
i dekorowane przez artystę-plastyka zatrudnionego w fabryce w Pontedra (rejon Toskanii).
W stylistyce szaf wpływy klasyczne przenikają się z estetyką glamour tworząc mieszankę elegancką i kunsztowną w odbiorze.

szafa stylowastylowe meble

Szafy dwudrzwiowe mają szerokość 170 cm, wysokość 215 cm i szerokość 70 cm. Dostępne są
w 3 rodzajach wykończenia: z ręcznie malowanym dekorem o nazwie Aurora w wersji ciemnej
i jasnej, przedstawiającym twarze o klasycznych greckich rysach oraz wersja bez dekoru o fakturze przecieranej srebrem zapewniającej efekt eleganckiego postarzenia. Szafy dwudrzwiowe standardowo wyposażone są w: 4 szuflady, reling oraz lustro.

szafa na ubrania

Szafy trzydrzwiowe mają wymiary: 200 cm (szerokość), 230 cm (wysokość) oraz 70 cm (głębokość). Standardowym wyposażeniem szafy trzydrzwiowej są 2 szuflady, 4 półki, 3 relingi oraz lustro.
Największe gabarytowo szafy to szafy 4-drzwiowe. Mają szerokość 246 cm, wysokości 230 cm
i głębokości 70 cm.  Front szafy dekorowany jest wzorem Aurora w wersji jasnej, zaś monumentalna w wyrazie szafa jest ozdobiona wizerunkiem kobiecego profilu i dużymi ozdobnymi chwostami. Standardowym wyposażeniem szaf czterodrzwiowych są: 3 szuflady, 4 półki, 3 relingi oraz lustro.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Galeria Wnętrz

Polecamy Ci również

Zobacz także