Szafy pokojowe

Szafy pokojowe

Jest wiele możliwości aranżacji, jak i przeznaczeń pomieszczeń, w których szafa może okazać się bardzo przydatna.

Pokój gościnny, piwnica, magazynek, pralnia/suszarnia i wiele innych pomieszczeń może, a wręcz powinno zostać wyposażonych w wygodne i pojemne szafy. Dzięki temu wszystko będzie umieszczone na swoim miejscu, ukryte przed gośćmi i przed kurzem.

Oczywiście szafy w różnych pokojach wymagają różnego potraktowania i to zarówno pod względem rozmieszczenia przestrzeni, w której będą funkcjonowały, jak i materiałów, z których będą wykonane. Do pomieszczeń gospodarczych z powodzeniem wystarczą nam szafy zrobione z mniej efektownych materiałów, a dzięki temu tanie. Z kolei w innych częściach domu szafy powinny nawiązywać do charakteru pomieszczeń, stylu domu, trendów, którymi się kierowaliśmy przy projektowaniu wnętrz. Inny wygląd i wyposażenie będzie odpowiednie dla mężczyzny, inne dla kobiety, a jeszcze inne dla dziecka. Szafy mogą prezentować przeróżne fronty pozwalając stworzyć wnętrze w różnych stylach obowiązujących w aranżacji wnętrz. Także mechanizmy otwierania i wyposażenie w akcesoria mogą być różne w zależności od przeznaczenia, m.in. półki, wieszaki, szuflady, drążki, pantografy. Dzięki systemom drzwi przesuwnych przestrzeń będziemy mogli w razie potrzeby dzielić lub łączyć, np. oddzielając salon od otwartej kuchni.

szafa wnękowa
szafa garażowa
szafa w garażu
szafa w kuchni
szafa pokojowa
afa do pokoju dziecka
szafa wnękowa w pokoju dziecka
szafa zabudowana
garderoba
drzwi przesuwne szafy
szafa do sypialni
stylowa szafa
funkcjonalna szafa
szafa do biura
szafa do garderoby
szafa na ubrania

Możliwości jest bardzo wiele. Dlatego może się okazać potrzebna pomoc doświadczonego projektanta, który wykona projekt, pomiar i wycenę. Ważne jednak, aby będąc jeszcze na etapie zakupu projektu domu lub mieszkania uświadomić sobie swoje potrzeby lub je przewidzieć. W pierwszej kolejności należy znaleźć układ wnętrza odpowiadający potrzebom, a dopiero w drugiej kolejności przyjrzeć się bryle domu, jeśli planujemy jego zakup. Czasami atrakcyjne wizualizacje, mogą nas na tyle oczarować, że zapomnimy o funkcjonalności wnętrz. A to one ma pierwszoplanowe znaczenie, aby domownikom mieszkało się przez długie lata komfortowo.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także