Szara sypialnia

Coraz częściej poszukujemy prostych geometrycznych form mebli w spokojnych kolorach.

Wykorzystanie jasnych barw pastelowych w połączeniu z metalem, szkłem pomaga tworzyć panujące trendy w aranżacji wnętrz. Szarość ma wiele odcieni i nie musi być jednostajna i nudna.

Znalezienie mebli do sypialni w takich kolorach i określonym stylu nie jest trudne. Producenci odpowiadają na oczekiwania i potrzeby rynku. W tej sypialni udało się uzyskać estetykę i harmonię wnętrza, wszystko za sprawą zastosowania dwóch kolorów i ich odcieni. We wnętrzu, kojąco działają biel i szarość. Wyeksponowano w nim naturalność prostych, geometrycznych form, będących wyrazem zamiłowania do umiaru i skromności.

Sercem każdej sypialni jest łóżko z wygodnym materacem. Łóżko powinno mieć odpowiednie wymiary by było praktyczne, tzn. mieć taką wysokość, abyśmy siedząc na nim, mogli swobodnie oprzeć stopy o podłogę, długość i szerokość odpowiednią do wzrostu użytkowników aby mogli swobodnie się na nim "wyciągnąć". W zależności od potrzeb wstawiamy do sypialni komody, szafki nocne, w których schowamy rzeczy przechowywane w sypialni. W prezentowanej sypialni są one półmatowe, białe, wyposażone w pojemne szuflady.

Ściany w sypialni są w dwóch kolorach wiodących białym i szarym, w odniesieniu do wnętrza. Resztę stanowią dodatki, również mające  kształt zwyczajnych  form. Wyraźnie odbijają się na tle łagodnych szarości swoimi kolorami, niekiedy bardzo odważnymi i dużo mocniejszymi, jak w przypadku czarnych szklanych wazonów na kwiaty. W ciemniejszym kolorze jest również narzuta na łóżko. Niezwykle subtelnie ale i bardzo efektownie w szarym wnętrzu, komponuje się lawendowy kolor kwiatów. Klarowne kolory i kształty przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu tworzą jego klimat i charakter.

 

Oceń artykuł
4,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Estima,Doimo

Polecamy Ci również

Zobacz także