Szare ściany

Szare płytki imitujące beton
Satynowa powierzchnia szarych płytek imitujących beton przełamana została połyskującą glazurą z misternym wzorem.

Szare ściany nie kojarzą się najlepiej. A to błąd, bo szarość to uniwersalny kolor, przebojem zdobywający wnętrza. W aranżacji wnętrz szarość jest jednym z najgorętszych trendów ostatnich lat.

 szare ściany w pokoju

Projektanci, szczególnie mody, prawie co sezon ogłaszają kolor, który jest „nową czernią” – kolorem podstawowym i absolutnie obowiązkowym. Od kilku lat taką „nową czernią” w aranżacji wnętrz jest szary. Szare ściany pojawiały się już od pewnego czasu w stylu industrialnym i wystroju loftów. W tych wnętrzach chętnie stosuje się właśnie szare, betonowe powierzchnie.

szare ściany w różnych odcieniach

W wnętrzach, które loftami nie są, szarość została trochę „oswojona” i szare ściany, malowane, tapetowane lub wykładane płytkami ceramicznymi występują w różnych stylach. Pamiętajmy jednak, że szarość ma wiele odcieni – od ciemnego grafitu po prawie biały.

szare ściany w klasycznym wnętrzu

Może też być szarość podbita kolorami – niebieskim, fioletem, zielenią. Wystarczy dobrać odcień, który nam odpowiada i pasuje do naszego wnętrza. Tu trzeba przede wszystkim uwzględnić powierzchnie mieszkania i jego oświetlenie. W małym i ciemnym wnętrzu, np. z oknami od północy, raczej nie stosujmy ciemnych odcieni.

szare ściany w kuchni

Szare ściany, w różnych odcieniach nadają pomieszczeniu elegancki i wysmakowany charakter, są też doskonałym tłem dla praktycznie wszystkich kolorów. Możemy też za pomocą szarych ścian stworzyć minimalistyczne, a jednocześnie klasyczne wnętrze, operując szarościami, czernią i bielą.

Zobacz również: Wykorzystanie szarości w salonie (ZDJĘCIA)

Szarości bardzo często pojawiają się we wnętrzach w modnym i ponadczasowym stylu skandynawskim. Oczywiście obowiązkowo w towarzystwie drewna.

Styl skandynawski
Wnętrza w stylu skandynawskim lubią połączenie szarości z drewnem.

Szare ściany to moda dająca wielkie możliwości aranżacyjne

aranżacja wnętrza - szare ściany
kolory ścian - grafit i biel
kolory ścian w kuchni
kolory ścian w salonie
szare ściany w sypialni

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także