Szkło we wnętrzach

Szkło we wnętrzach

szklane elementy w mieszkaniuMożliwość aranżacji mieszkania to dla niektórych spełnienie swoich ambicji
i pasji. Jeśli marzyłeś kiedyś o  tym by mieszkać wśród egzotycznych roślin, kanadyjskich lasów lub w całkiem abstrakcyjnym i kolorowym świecie wyobraźni?

Jeżeli brzmi to dla Ciebie zbyt pięknie by mogło być prawdziwe? To jesteś w błędzie! Odkąd pojawiły się nowatorskie pomysły na scenie aranżacji twoje marzenia mogą stać się rzeczywistością!

Dla każdego coś innego

Kiedyś szkło uznawane było za luksus posiadaczy nowoczesnych, drogich apartamentów. W dzisiejszych czasach jest to materiał dostępny dla każdego. Mieszkania dekorowane za jego pomocą są oryginalne, nie ma ograniczeń co do kształtu, barwy, formy, wzornictwa czy też docelowego miejsca zastosowania. Najefektowniej szkło wygląda w łazience. Szklane elementy w tym pomieszczeniu tworzą wrażenie nieskazitelności i przestrzenności, sprawiając, że nawet mała klitka wydaje się
o wiele większa. Wśród nich znajdują się: panele ścienne, kabiny prysznicowe, drzwi, umywalki,
a nawet szyby w oknach i ściany. Delikatnie barwione umywalki czy przeszklenia z własnym wzorem to subtelne dzieła sztuki, które tworzą odpowiedni nastrój we wnętrzu. Wyobraźnię rozbudzają nie tylko dostępne kolory, ale także niecodzienne kształty, wzory czy misternie dopracowane wykończenia. Zwykła łazienka może stać się tropikalnym azylem, dzięki soczystej zieleni oraz otaczającym egzotycznym roślinom.
Szkło fusingowe używane jest do kabin prysznicowych, dzięki niemu nie ma dwóch identycznych kabin - każdy produkt jest wykonywany ręcznie, dzięki czemu zachowuje swoją niepowtarzalność. Wybierając wzór szklanych elementów możemy skorzystać z gotowych propozycji takich jak: bambus, słoneczniki czy konik morski albo zaproponować własny indywidualny projekt. Nie ma przy tym ograniczeń kolorystycznych.

szkło we wnętrzuszklane drzwi przesuwne

Szklanka wody

Już dawno minęły czasy kiedy szkło kojarzyło się nam z babcinymi wazonami czy zastawą stołową. W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej umieszczane są szklane stoły, blaty i panele ścienne między meblami, które oprócz estetycznych walorów mają za zadanie zapewnić sterylność. Szklana tafla zastosowana w kuchennej strefie roboczej chroni ścianę przed permanentnym działaniem wody, a dodatkowo łatwo ją utrzymać w czystości. Jeśli dorzucimy do tego ulubiony kolor, ściana oprócz względów praktycznych nada pomieszczeniu oryginalny charakter.
Szkło to piękno i elegancja. W idących z duchem czasu mieszkaniach, pełni funkcje zarówno praktyczne jak i dekoracyjne. Ozdobne walory szkła barwnego coraz śmielej wkraczają do naszego domu. Czy szkło całkowicie zastąpi w mieszkaniu tradycyjne materiały czy też będzie ich doskonałym uzupełnieniem? Będzie to zależeć z pewnością od właściciela…

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Villa Glass Studio

Polecamy Ci również

Zobacz także