Sztuka dekoracji

Coraz więcej klientów szuka pomysłów na piękną i niebanalną kuchnię, łazienkę czy salon. Dodatki zastosowane do wystroju ściany lub podłogi mogą doskonale dopasować się do stylu mebli i wyposażenia domu. Obecnie w trendach dotyczących wykończenia podłóg popularne stają się ozdobne rozety.

dekoracje wnętrzdodatki do wystroju ściany

Mozaika
Mozaika kojarzy się z kunsztownym dziedzictwem antyku. Może być dekoracyjna jak malarstwo,
lub stonowana w swoim wzornictwie. Oferuje wielość zastosowań uzyskiwanych nawet na małych powierzchniach.Wymaga także precyzji wykonania. Mozaiki uważane są za jedne z najszlachetniejszych metod wykańczania łazienkowych ścian i podłóg.
Współczesne mozaiki zwykle tworzą małe kwadraty lub prostokąty. Sprawdzają się zwłaszcza na powierzchniach nieregularnych, np. uformowanych w łuk, gdzie nie da się zmieścić tradycyjnych płytek. Dla wygody klientów i wykonawców mozaikowe kompozycje produkowane są na siatkach o wymiarach 30x30 cm lub 30x40 cm. Mozaika występuje również z wzornictwem orientalnym, której zastosowanie daje bardzo spektakularne efekty.

Rozety
Rozety stosowane już były w starożytności zdobiąc podłogi w pałacach i domach. Rozety powstają poprzez połączenie elementów płytek np. gresowych o różnych kształtach, strukturach i kolorach. Rozety stanowią doskonały element wykończeniowy coraz częściej zdobiący podłogi w salonach, jadalniach, holach, tarasach, w obiektach użyteczności publicznej. Rozety łączą w sobie piękno
i funkcjonalność. Ciekawe wzornictwo w połączeniu z oryginalną stylistyką pozwala uzyskać indywidualną aranżację podłogi. Dzięki rozetom, podłogi uzyskują niepowtarzalny wygląd,
a pomieszczenia stają się ładniejsze, przytulniejsze - po prostu jedyne w swoim rodzaju...

dekoracja lustra

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Nowa Gala

Polecamy Ci również

Zobacz także