Sztuka dekoracji ścian

Dekoracja ścian to może być prawdziwa sztuka. Sztuka zwykle kojarzy nam się z wielkimi dziełami wielkich artystów, ale może być również wytworem Twojej własnej wyobraźni.

Ściany to bardzo dobre miejsce na dekoracje, ze względu na wykonanie i obszar, który zajmują. Sztuka dekoracji ścian odnosi się do malarstwa w klasycznym znaczeniu, rysunku, ceramiki, tkanin lub wszelkiego rodzaju materiałów. Wystrój wnętrza to wbrew pozorom ciężkie zadanie, ponieważ wymaga dużo pracy, przemyślanych planów i realizacji. Do tego może być kosztowną inwestycją. Dekoracja ścian powinna być również przemyślana ponieważ upiększa wnętrza i ma starczyć
na długie lata. Na szczęście niektóre dekoracje ścian można zmieniać i wykonać według własnych projektów. Jeżeli szukacie pomysłów na ożywienie wnętrz, skorzystajcie z kilku najlepszych projektów sztuki dekoracji ścian.

Jednym z pomysłów na dekorację ścian mogą być obrazki. Do ich wykonania nie potrzebujesz wielu sprzętów, raczej odrobinę wyobraźni, fajnych kolorowych i mocno błyszczących materiałów lub akcesoriów dostępnych w każdym domu. Obraz do jadalni zrobisz ze sklejki. Odrysuj na niej kształt sztućców, wytnij i pomaluj na ciemny brąz, gwarantujemy, że tylko ty będziesz miał taką oryginalną dekorację.Obrazy możesz wykonać również z kawałków tapety. Wytnij odpowiedni wymiar i opraw w ramki, ciekawe czy znajomi rozpoznają co się na nich znajduje. Na dekoracje ścian świetnie nadają się również zdjęcia, własnoręcznie wykonane serwetki, czy abstrakcyjny obraz.

Jeżeli jesteś miłośnikiem poezji, masz jakieś ulubione piosenki lub pragniesz pokazać swoje przywiązanie do bliskiej osoby, wyraź je poprzez dekoracje. Fragmenty tekstów namaluj na płótnie lub papierze a ze zdjęć wytnij sylwetki przyjaciół, obłóż w ramki i powieś jak obrazki. To świetny pomysł na stworzenie niepowtarzalnych dzieł i wyrażenie Twoich artystycznych możliwości. Osobiste dekoracje ścian sprawią, że pokój nabierze jeszcze bardziej intymnego charakteru.

Sztuka dekoracji ścian może być zajęciem wciągającym dla wszystkich tych, którzy uwielbiają upiększać wnętrza lub dopiero zapoznają się z tematem. Przekonaj się, że jest to również świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Jeżeli szukacie inspiracji na dekorację ścian w pokoju dziecięcym wykorzystajcie stare, nieużywane mapy. Naklejcie je na prostokątne kartonowe
lub drewniane tablice i powieście na ścianie. W ten sposób stworzycie mapę świata lub swojego regionu a Wasze dzieci z radością zasiądą do nauki.

Łatwym i tanim sposobem na dekoracje ścian jest również wykorzystanie materiałów używanych
na co dzień albo znalezionych podczas spaceru, np. gałęzie, pióra. Kto by pomyślał, że rolki po papierze, mogą upiększyć Twój pokój. Kompozycja z rolek pomalowanych na biało, wygląda na drogą, nie musisz nikomu mówić w jakiej galerii ją kupiłeś, ważne, że jest dziełem artysty.

Jednym z oryginalniejszych pomysłów wymagającym jednak większego nakładu pracy jest zaaranżowanie dekoracji z drewnianych desek. Samo zbicie desek i ich powieszenie nie jest trudne, wykonanie malowidła może przysporzyć nieco kłopotów. Spróbujcie zrobić to sami, nawet jeżeli obrazek nie wyjdzie tak jak powinien, efekt będzie zachwycający.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także