Sztuka na ścianach

Wnętrze domu by było kompletne i mieszkało się w nim z radością, potrzebuje czegoś,
co je ożywi, co nada mu charakter... ukierunkuje. Obrazy współczesnych polskich artystów są właśnie takim wyrazem osobowości mieszkańców domu. Postaramy się doradzić Państwu, jak stylowo udekorować salon, pokój gościnny lub sypialnię, tak by to, co na ścianach współgrało z tym, co w duszy.

Cynamonowa herbatka – czyli czas na przerwę!
W zaciszu pracowni artysta Grzegorz Ptak tworzy prawdziwe cudeńka, za pomocą których wprawia oglądającego w romantyczny nastrój. Obrazy artysty są także nasycone ciepłem i dobrocią aniołów pod postacią kobiet troszczących się o ludzi. Obrazy te pozwalają nam na chwilkę zapomnienia. Przenoszą nas przy malutkiej filiżance herbatki w świat spokoju, miłości, dobra i radości czerpanej
z najdrobniejszych szczegółów. Pokój udekorowany w ten sposób to oaza ciszy i równowagi, o którą w krzykliwej codzienności coraz  trudniej.

Tajemniczy AniołMilion gwiazd w naszych oczachSkandal w Paryżu

Zapach letniego poranka – czyli kwiaty przez cały rok
Obrazy Ryszarda Tyszkiewicza przenoszą nas w XIX wiek. To świat stylowych, pieczołowicie układanych bukietów, małych miejskich targowisk, snujących się wolno po szerokich ulicach bryczek i spacerowiczów. Ten styl wprowadza do salonu bądź sypialni wytworną klasykę. Podnosi prestiż wnętrza, uszlachetnia je. Obrazy te są charakterystyczne dla osób zdecydowanych, poszukujących wyrazu dla swoich fascynacji pięknem w poetyckiej formie. Wnętrze z tak dobranymi obrazami nie może zostać niezauważone. Cisza i spokój malujące się w tych nastrojowych kompozycjach pozwalają zapomnieć o ulicznych korkach, smogu i bezdusznych przydrożnych reklamach. Łagodzą emocje i codzienne napięcia, oczyszczając jak deszcz spadający na wybrukowaną dziewiętnastowieczną miejską uliczkę.

Bukiet polnych astrówNiedziela na starówce XIX w

Pasja bycia kobietą – czyli taniec zmysłów
Obrazy Renaty Domagalskiej są świetnie rozpoznawalne, przejrzyste i czyste w swej formie. Dzięki śmiałym pociągnięciom pędzla i wszechobecnym kontrastom artystce udało się wywołać wrażenie ruchu, złapanego w sidła „ułamka sekundy”. We wnętrzach Państwa domów stworzą dynamiczną atmosferę przemian, wskrzeszą źródło wewnętrznej energii, nadadzą zdecydowanego klimatu. Kobiety ukazane na nich żyją pasją. Są zdecydowane, pewne swej drogi… piękne. Jest też coś,
co można by nazwać drżeniem chwili. To zaklęty w obrazie moment przed  finalną kulminacją, wyzwoleniem – eksplozją mocy. Magia ta z pewnością rozleje się z płócien na całe mieszkanie i jego mieszkańców, nadając wnętrzu wyraźnie zarysowany, dynamiczny charakter.

Promień światłaTaneczny wirZa chwilę

Wszystkie przedstawione Obrazy można nabyć w Galerii TouchOfArt.eu

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Anna Trojanowska

Źródło: TouchOfArt.eu

Polecamy Ci również

Zobacz także