Szuflady – praktyczne pomysły

Im mniejsze mieszkanie, tym cenniejszy każdy centymetr jego przestrzeni. Warto ją więc pomysłowo i funkcjonalnie zagospodarować. Ułatwią nam to szuflady.

 

W każdym mieszkaniu niezbędne są półki i szafki. Jednak zwykłe półki im są głębsze i bardziej pojemne – tym są mniej wygodne. Dosięgnięcie umieszczonych w głębi półek przedmiotów wymaga nie lada ekwilibrystyki, znalezienie poszukiwanych akcesoriów – pewnej dawki szczęścia, a bałagan robi się naprawdę szybko. Rozwiązanie jest banalnie proste i znane od lat – zamiast zwykłych półek, postawmy na półki wysuwane i szuflady.

Korzystanie z nich jest znacznie wygodniejsze, a utrzymanie porządku – niemal zagwarantowane. I niby wszyscy wiemy o zaletach szuflad, ale czy w pełni je wykorzystujemy? Oto kilkanaście pomysłów na funkcjonalne szuflady. Meble z szufladami doskonale sprawdzą się w salonie, sypialni, garderobie, łazience i kuchni. Są idealne do przechowywania ubrań, dodatków, butów, naczyń kuchennych, butelek wina, akcesoriów łazienkowych. Wysuwane półki to też rozwiązanie problemu z przechowywaniem obszernego księgozbioru.

Szafy z szufladami są oczywiście dostępne w sprzedaży, choć czasem warto zainwestować w robione na zamówienie. Wtedy ich styl i wymiary możemy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także