Szyba kominkowa – sposób na czystość

Szyba kominkowa – sposób na czystość

Ciepło i przytulna atmosfera, którą wprowadza kominek, zachęca nas do częstszego palenia w nim. Niestety, za każdym razem na szybie osadza się smolisty nalot, który zmniejsza jej przejrzystość. Aby nic nie zakłócało nam widoku rozgrzewających płomieni, powinniśmy właściwie zadbać o czystość naszego domowego paleniska.

czysta szyba kominkowa

Ludwik do czyszczenia szyb kominkowychJak skutecznie oczyścić szybę kominkową? Bardzo pomocnym preparatem jest Ludwik, przeznaczony specjalnie do tego celu. Preparat działa rozpuszczając cząstki sadzy i substancji smołowych. Dzięki temu nie tylko oczyszcza zabrudzoną powierzchnię, ale też chroni ją przed późniejszym osadzaniem zabrudzeń. Jego zastosowanie jest też bardzo wygodne – ponieważ aktywna piana przywiera na dłużej do czyszczonej powierzchni, nie trzeba się obawiać, że będzie skapywać na podłogę. Naniesiony na szybę preparat wystarczy przetrzeć papierowym ręcznikiem. Aplikację dodatkowo ułatwi nam wygodny dozownik w sprayu.
Czyszcząc szybę kominka należy pamiętać, że z tym zabiegiem trzeba poczekać, aż szkło zupełnie ostygnie. Pamiętajmy też, że ilość zabrudzeń osadzających się szybie kominkowej zależy m.in. od wilgotności drewna. Aby kominek dłużej zachował czystość warto palić suchym drewnem, pochodzącym z drzew liściastych. Ponadto trzeba zadbać o odpowiednią wentylację - nie należy zatem przymykać zbyt mocno szybra, ponieważ zmniejszy to odpływ powietrza i spotęguje osadzanie się sadzy.

Ludwik do czyszczenia szyb kominkowych dostępny jest w opakowaniach o pojemności 500 ml, w cenie ok. 6 PLN.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Inco

Zdjęcia: piewrite.com

Polecamy Ci również

Zobacz także