Szynaka Meble - projekt wyposażenia w meble Polskiej Sali Posiedzeń ONZ

0
Szynaka Meble - projekt wyposażenia w meble Polskiej Sali Posiedzeń ONZ

Polska firma meblowa Szynaka Meble przygotowała i zrealizowała prestiżowy projekt wyposażenia w meble produkowane przez jeden z zakładów należących do Grupy Meblowej Szynaka, Polskiej Sali Posiedzeń w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. We współpracy z Office of Central Support Services oraz Kancelarią Prezydenta RP Andrzeja Dudy, firma Szynaka Meble wykreowała przestrzeń jednego z najważniejszych pomieszczeń zlokalizowanych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Przygotowując całą koncepcję projektu właścicielom firmy – Alinie i Janowi Szynaka zależało na tym, żeby zastosowane w nim elementy i produkty łączyły w sobie nowoczesny, światowy design z charakterystycznymi elementami dla naszego kraju, wywodzącymi się z Polski, polskiej tradycji, co podkreśla naszą tożsamość i będzie formą upamiętnienia historycznego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018 – 2019. Następne takie wydarzenie będzie miało miejsce dopiero za kolejne 40 lat. W aranżacji tego prestiżowego pomieszczenia znalazły się symbole łowickie, będące uosobieniem polskiej kultury ludowej. W centralnej części sali powieszony został ręcznie namalowany obraz Fryderyka Chopina na tle jego domu rodzinnego w Żelazowej Woli. Solidne dębowe meble, krzesła i panele ścienne są symbolem siły, dumy, wytrzymałości, a także najwyższej jakość, prestiżu i luksusu użytkowania. Narodowe elementy to wyraz wielkiego patriotyzmu firmy, szacunku do wartości narodowych, będących częścią historii polskiej, wielopokoleniowej firmy rodzinnej i naszego kraju. Uczestnictwo firmy Szynaka Meble w tak znamienitym przedsięwzięciu jest dla właścicieli i pracowników firmy wielką nobilitacją, wyróżnieniem ale też ogromną odpowiedzialnością, którą na siebie biorą. Przystępując do projektu wiedzieli, że sygnowane logo Szynaka Meble, polskie meble będąc częścią jednego z najważniejszych miejsc na mapie świata, wpiszą się w historię polskiej działalności na szczeblu globalnym. Zaaranżowana przestrzeń stanie się nowoczesnym ale też funkcjonalnym i niezwykle komfortowym miejscem dialogu i spotkań dla najważniejszych przedstawicieli międzynarodowej polityki.

Przedsięwzięcie to w znacznym stopniu podkreśli historię i znaczenie polskiej działalności na szczeblu globalnym. Zaaranżowana siedziba będzie z pewnością przez kolejne dziesięciolecia doskonałą formą promocji Polski, polskiej branży meblowej i polskich produktów na arenie międzynarodowej. Meble sygnowane logo Szynaka Meble od wielu lat promują polskie meblarstwo na arenie międzynarodowej. Właściciele i pracownicy firmy cieszą się, że po raz kolejny sprostali tak odpowiedzialnemu wyzwaniu, stając się tym samym prekursorem polskości i wizytówką polskiej myśli technologicznej i naszej, krajowej gospodarki na świecie. Od wielu lat firma Szynaka Meble jest wiodącym eksporterem mebli, lokującym prawie 60% sprzedaży poza granicami naszego kraju. Firma eksportuje z powodzeniem nie tylko swoje wysokiej jakości produkty ale przede wszystkim jest kreatorem nowoczesnego, światowego designu i nowoczesnej myśli technologicznej. Jako największa Grupa Meblowa w Polsce firma jest dumna, że swoim działaniem może wpisać się w piękną historię siedziby ONZ, będącej synonimem dialogu, pokoju, bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej.

Oficjalnego otwarcia Sali Spotkań dokona Prezydent RP Andrzej Duda podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w dniu 23.09.2019 r. o godzinie 11:05 przy udziale szerokiego grona honorowych gości, w tym przedstawicieli polskiego rządu i ambasady.

 

 

Szczegółowy program wydarzenia:
https://www.prezydent.pl/dla-mediow/zapowiedzi-prasowe/art,884,udzial-prezydenta-rp-w-debacie-generalnej-zgromadzenia-ogolnego-onz--program-prasowy.html

Dane kontaktowe:
Rafał Trawiński
Koordynator Marketingu
Szynaka-Meble Sp. z o.o.
Tel. 603 944 355 e-mail: rafal.trawinski@szynaka.pl
www.szynaka.pl

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także