Tablice szkolne – 26 pomysłów na dekoracje

Tradycyjne czarne szkolne tablice wychodzą z użycia. Wydawałoby się, że ich czas bezpowrotnie minął i mogą trafić tylko na śmietnik. My jednak zachęcamy do wprowadzenia motywu tablicy do wnętrz. Tę przestrzeń można ciekawie wykorzystać.

Jednak współczesny design często "ratuje" takie stare przedmioty i nadaje im zupełnie nowe znaczenie. Dzięki nim mieszkania zyskują niepowtarzalny, indywidualny charakter. Również tablice szkolne mogą posłużyć jako oryginalny element dekoracyjny i wykończeniowy. Można nimi pokryć ściany, albo wykonać z nich meble. Zobaczcie sami.

Szkolna tablica dobrze się sprawdzi jako blat stolika, ale też jako fronty i „plecy” szafek. W ten sposób możemy uatrakcyjnić stare meble, albo zrobić proste meble od początku do końca.

Tablice możemy też wykorzystać jako okładziny ścienne – od salonu i pracowni, do pokoju dziecka i kuchni. Oryginalnie wyglądają, kiedy pokrywają całą powierzchnię ściany, ale jeśli nie chcemy przesadzać z czernią we wnętrzu, możemy użyć tablic do wyłożenia tylko fragmentu ściany, np. przestrzeni nad blatem.

Tablice wykorzystane jako okładziny nie muszą tracić swojej podstawowej funkcji – na tych tablicach można pisać i rysować. W ten sposób możemy codziennie mieć nowy wzór na ścianie, przygotować listę zakupów, rozpisać tygodniowy grafik, czy zostawić innym domownikom wiadomość. Możliwość pisania i rysowania na ścianach docenią też dzieci, a rodzice nie będą musieli się martwić o stan ścian.

Tablice szkolne mogą zyskać zupełnie nowe życie, a my – oryginalne dekoracje wnętrz.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Zobacz także