Tapety w stylu angielskim

Klasyczny wystrój wnętrz podkreśla kolekcja tapet Inspiration w eleganckim angielskim stylu.

Marka Shand Kydd kojarzy się z charakterystyczną angielską elegancją oraz arystokratycznym rodem Shand Kydd, z którego wywodziła się m.in. Księżna Walii Diana (była córką Frances Shand Kydd). Tą jedną z najstarszych brytyjskich marek tapet powołał do życia w 1891 roku sir Norman Shand Kydd, a jej pozycję w Zjednoczonym Królestwie ugruntował jego syn William. Litografie przedstawiające wzory tapet Shand Kydd z lat 20-tych i 30-tych XX w. znajdują się w słynnej The Whitworth Art Galery w Manchesterze. Markę, jako synonim tradycji i najwyższej jakości, zapragnęli mieć w swoim portfolio najwięksi światowi producenci tapet. Marka Shand Kydd od stycznia 2004 roku należy do kanadyjskiego koncernu Blue Mountain.
Nowością w ofercie marki jest pokazana w Polsce w październiku br. kolekcja tapet do wnętrz Inspiration, która liczy 65 wzorów. Większość propozycji bazuje na bardzo modnych w tym sezonie motywach kwiatowych. Można wybierać tapety w bogatej kolorystyce obejmującej m.in. beże, czerwienie, żółcienie, jak i wzory wielokolorowe. Elegancka, klasyczna stylistyka sprawia, że tapety będą stanowiły doskonałe tło dla wnętrz urządzonych starymi meblami, bogatych w obrazy, porcelanę i bibeloty.

tapety tapety tapety
Tapety z kolekcji Inspiration to produkty na fizelinie typu „non-woven”. Charakteryzują się miłą w dotyku, śliską fakturą, która jest zmywalna i łatwa do utrzymania w czystości. Tapety są wygodne w użytkowaniu, łatwo je przykleić do ściany, a także zerwać. Wzory z katalogu Inspiration dostępne są w standardowych rolkach o szerokości 52 cm i długości 10 m.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: B.M. Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także