Targi Interbud 2015 - wydarzenia

Targi Interbud 2015 - wydarzenia

Materiały do budowy domów i remontowania mieszkań, wyposażenie wnętrz, instalacje sanitarne oraz okna  i drzwi będzie można między innymi zobaczyć podczas tegorocznej edycji targów INTERBUD. Od 27 lutego do 1 marca w hali Expo Łódź swoją ofertę zaprezentuje 312 wystawców z kraju i zagranicy.

Targi Interbud

Zainteresowani budową domu będą mogli zaplanować całą inwestycję. Dowiedzieć się, jak wybrać energooszczędne materiały, odpowiednią elewację i wyposażyć pomieszczenia. Dla remontujących przygotowano między innymi pokazy nowych rozwiązań, takich jak napinane sufity, kolekcje ceramiki, bezpieczne lustra oraz oświetlenie.

Jedną z największych atrakcji INTERBUDU będzie ekspozycja kilkudziesięciu łazienek. Wśród nich zrealizowane już projekty przygotowane przez Janusza Kaniewskiego – najsłynniejszego polskiego designera, który stworzył między innymi linię samochodów Ferrari i zaprojektował stadion w Libii. Część ekspozycji będzie dostępna przed halą wystawienniczą, gdzie pokazane zostaną w całości drewniane domy, pokrycia dachowe oraz rozwiązania sanitarne.
INTERBUD jest drugim co do wielkości wydarzeniem branży budowlanej w Polsce – zauważa Paweł Babij, prezes spółki Interservis, która organizuje targi.

Oprócz oferty dla indywidualnych inwestorów w trakcie INTERBUDU odbędzie się kilkanaście konferencji i spotkań specjalistów. Będą to między innymi: konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego, Salon Praktyki Dekarskiej, prezentacje targowe oraz warsztaty komputerowe.

Jak wybrać materiały i znaleźć fachowców?

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badań i Analiz Rynku – ASM wynika, że zaplanowanie i przeprowadzenie remontu kojarzone jest najczęściej z negatywnymi odczuciami. Dlatego podczas targowych prezentacji omówiony zostanie proces planowania oraz przeprowadzania remontu. Prawnicy zwrócą uwagę na zmieniające się przepisy i opiszą najważniejsze zagadnienia prawa budowlanego. Firma Obligo dla zwiedzających targi przygotowała karty uprawniające do wsparcia prawnego w prowadzeniu biznesu. Przedstawione będą też czynniki mające wpływ na wybór materiałów budowlanych, a wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się, jak znaleźć dobrego dekarza.

Interbud

Prezentacje targowe

Na powierzchni prezentacyjnej przez trzy dni targowe będzie można zdobyć wiedzę, którą warto wykorzystać przy budowie bądź modernizacji swojego domu. 20 tematów dotyczących budownictwa energooszczędnego, odnawialnych źródeł energii, samodzielnego montażu domów i tego, jak uniknąć błędów w sztuce dekarskiej – to tylko niektóre z propozycji wystawców dla zwiedzających.

Piątek, 27 lutego 2015 r.

12:00 – 12:30 Budownictwo energooszczędne – vademecum inwestora. DR INŻ. MICHAŁ TOMASZEWICZ – architekt, specjalista w obszarze rozwiązań energooszczędnych w obiektach budowlanych.

12:45 – 13:15 Jak znaleźć dobrego dekarza – porady praktyczne dla remontujących. BLACHY PRUSZYŃSKI

13:30 – 14:00 Konsekwencje zmian w prawie konsumenckim dla przedsiębiorców działających w branży budowlanej. OBLIGO

14:15 – 14:45 Budownictwo pod lupą. Plany remontowe Polaków – najważniejsze informacje. Sytuacja na rynku budownictwa mieszkalnego. ASM

15:00 – 15:30 Seria domów „SOLINA” do samodzielnego montażu. Połączenie wysokiej jakości produktu z przystępną ceną. Dostępne w kilku wariantach powierzchni i wykończenia. FUTURADOM

15:45 – 16:15 Błędy w sztuce dekarskiej – porady praktyczne dla budujących i remontujących. IZOBUD

Sobota, 28 lutego 2015 r.

10.30 – 11.00 ART MODERN – komfort mieszkania w bliskości Centrum to połączenie wygody centrum miasta z urokiem przedmieścia. OPG ORANGE PROPERTY GROUP

11:00 – 11:30 Fotowoltaika dla każdego. Program PROSUMENT – dowiedz się, jak zarobić na słońcu na dwa sposoby. POLCONTAKT

11:45-12:15 Systemy okien i drzwi, nowości w dziedzinie termomodernizacji budynków. Zalety ocieplania i docieplania budynków, dachów, poddaszy pianką poliuretanową PUR. IZOPLAST

12:30 – 13:00 Sufit napinany perforowany. Proces montażu sufitu i jego kolejne etapy – pokaz praktyczny. ALTEZA

13:15 – 13:45 Konsekwencje zmian w prawie konsumenckim dla przedsiębiorców działających w branży budowlanej. OBLIGO

14:00 – 14:30 System tarasowy RELAZZO – spokój i pewność na lata. SOPEXIM

14:30 – 15:00 Konstrukcyjne drewno klejone BSH – nowe rozwiązania dla budownictwa. SOPEXIM

15:15 – 15:45 Błędy w sztuce dekarskiej – porady praktyczne dla budujących i remontujących. IZOBUD

16:00 – 16:30 Jak znaleźć dobrego dekarza – porady praktyczne dla remontujących. BLACHY PRUSZYŃSKI

16:45 – 17:15 Odnawialne źródła energii w budownictwie – katalog korzyści. DR INŻ. MICHAŁ TOMASZEWICZ – architekt, specjalista w obszarze rozwiązań energooszczędnych w obiektach budowlanych.

Niedziela, 1 marca 2015 r.

11:00 – 11:30 Kolektory płaskie, próżniowe oraz pompy ciepła basenowe – rozwiązania i kryteria wyboru. KEKBUD, HEWALEX

11:45 – 12:15 Energia elektryczna z odnawialnych źródeł energii w każdym domu. TYTAN SERWIS

12:30 – 13:00 System inteligentnego ogrzewania elektrycznego. TECHNOFONT FALKOPIA

13:15 – 13:45 PROKLIMA: 3 funkcje w jednym systemie – ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie. System przeznaczony do współpracy z pompami ciepła. SAPRO ENGINEERING

Powierzchnia prezentacyjna – hala Expo-Łódź

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Interbud

Polecamy Ci również

Zobacz także