Targi Meblarskie iSaloni

Targi Meblarskie iSaloni

W dniach 17-22 kwietnia tego roku w Mediolanie miały miejsce Targi Meblarskie iSaloni o zasięgu międzynarodowym. Ich gospodarzem były hale wystawowe RHO Fierra, przygotowane specjalnie z myślą o organizowaniu w nich targów.  

meble do sypialniStanowiska wystawowe na targach iSaloni zostały podzielone na ogólnodostępne oraz takie, do których wstęp mogli uzyskać wyłącznie zaproszeni goście. W kolejnych halach wystawowych w Mediolanie prezentowano pomysły aranżacyjne i akcesoria meblowe do salonów, sypialni, łazienek i kuchni.

Klasyczne aranżacje

W halach 1,3, zaprezentowano meble i dodatki w stylu klasycznym. Wśród wystawców znalazły się firmy:

 • DOLFI – włoski producent z branży meblarskiej. Firma pokazała na targach tradycyjne sofy, ozdobione materiałem w delikatne kwiaty, toaletki do łazienki, jak i łóżka z solidnym wezgłowiem.
 • RADICE – firma z Włoch przedstawiła rozwiązania łączące w sobie klasykę z nowoczesnością.
 • GIORGIO COLLECTION  - stoisko wystawiennicze tego producenta przyciągało wzrok odwiedzających prostymi liniami i klasycznymi kolorami.
 • Le Fablier – na swym stoisku firma zaprezentowała bardzo szeroki wachlarz dostępnych mebli standardowych. 
 • ALCHYMIA – włoski producent mebli do różnych pomieszczeń domowych. Ich projekty łączą w sobie klasyczną prostotę, z barokowymi zdobieniami w srebrze. 
 • AMELI – przedstawiła kolekcje Tiffany w stylu klasycznym i popularnych dzisiaj kolorach, czyli połączeniu bieli z beżem i brązami. 
 • Giusti Portos – firma pokazała meble do sypialni i pokojów dziennych, w klasycznym, bogatym stylu, z akcentami nowoczesnymi. Zainteresowanie wzbudziły fantazyjne wezgłowia łóżek zaprojektowanych przez Giusti Portos.  
 • Grande Arredo -  w boksie wystawowym tej włoskiej firmy można było zobaczyć bardzo szeroki zakres mebli, do różnych pomieszczeń domowych. 
 • GUADARTE – interesujące jest to, że firma przedstawiła meble wykonane jednocześnie z drewna i metalu, ale utrzymane wciąż w tradycyjnej stylistyce. 
 • MICE VERSAILLES – producent zaproponował meble i dodatki  niemalże wyjęte z wnętrz pałacowych. Są to stylizowane na królewskie szezlongi, sofy, komody i stoły, a także inne meble oraz wyposażenie wnętrza. 

aranżacja biura
regał
meble do jadalni
stylowa wanna
wanna wolnostojąca
umywalki wolnostojące
wanna owalna
oryginalna umywalka
aranżacja sypialni

Nowoczesny design

Na targach iSaloni zaprezentowano najnowsze propozycje designerskie. Firma R 1920 pokazała wyroby z drewna, meble i dodatki, a nawet model BMW w skali 1:1 wykonany z drewna. Ciekawostką z hali iSaloni „Design” były stoły do gry w piłkarzyki firmy Teckell, które niewiele przypominają te znane z czasów PRL-u.

Na targach nie zabrakło zagranicznych akcentów, czego przykładem były ekspozycje niemieckich firm: COR, producenta mebli, sof i krzeseł, jak i firmy Interlubke, producenta systemów zabudowy meblowej do sypialni, garderoby i innych pomieszczeń. Wystawcy zaprezentowali grzejniki i wkłady kominkowe w nowoczesnym i nietypowym stylu. Interesujące biokominki, wyróżniające się na tle innych pod względem kształtu zaprezentowała włoska firma Caleido. Producent krzeseł, siedzisk, stołów, szafek i akcesoriów z drewna i kamienia – firma HENRYTIMI pokazała zabudowy kuchenne i meblowe.

EuroCucina

Strefa kuchni EuroCucina  prezentowała typowe i uniwersalne zabudowy, w których wyraźnie widać trend na kolory jasne, pastelowe. Są one zestawiane z masywnymi dodatkami z drewna, które mogą mieć formę nogi do blatu barowego, albo samego blatu roboczego. Oprócz drewna, w aranżacjach kuchennych wykorzystywano połączenia z szarym kamieniem.

W gronie firm prezentujących swoje wyroby w EuroCucina w Mediolanie znalazły się:

 • COF –  firma pokazała na targach między innymi kuchnię SEGNO, wykorzystującą ciekawe wizualnie i praktycznie, rozwiązanie.
 • CASTAGNA – producent zaproponował kuchnie w modnym połączeniu bieli z drewnem, co dało bardzo elegancki efekt wizualny, ale nie pozbawiony domowości. Druga aranżacja to jednolicie biała kuchnia, w której okap jest całkowicie zabudowany, wykończony przebogatym rzeźbieniem, wykonanym w drewnie. 
 • MOKA – ta włoska firma pochwaliła się najnowszymi projektami aranżacji kuchennych, kuchniami Slash, Soho i Entry. Ich cechą charakterystyczną jest prostota, lekkość i nowoczesność. 

lodówka
stolik kawowy - piłkarzyki
piłkarzyki
ceramika łazienkowa
stylowy stolik z krzesłami
sypialnia tradycyjna
akcesoria łazienkowe
meble do kuchni
aranżacja kuchni
łóżko do sypialni

Technology for the Kitchen

W hali tej wystawcy prezentowali interesujące rozwiązania kuchenne, m.in. byli to:

 • SMEG – firma przedstawiła wkomponowane w zieleń dwie lodówki obszyte jeansem.  
 • BOSCH – tym razem firma postawiła na daleko idącą estetykę i funkcjonalność urządzeń kuchennych. Zaoferowała okap montowany poziomo w blacie, który wysuwany jest jedynie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

International Bathroom Exhibition

Zdecydowanie najwięcej miejsca w ostatnich halach w Mediolanie poświęcono głównie różnego rodzaju akcesoriom łazienkowym. Uchwyty na przybory łazienkowe w kształcie ludzkiej ręki wzbudziły niemałe zainteresowanie. Firma MILLDUE pokazała wannę na pierwszy rzut oka bez boków. Przy bliższych oględzinach okazało się jednak, że jej boki wykonane są ze szkła. Specjalizująca się w produkcji armatury łazienkowej firma NEUTRA proponowała gościom targów wanny i umywalki wykonane z drewna i kamienia, zaś producent Raconti d'Acqua pokazał umywalki wykonane z kamienia w dość oryginalnych barwach, jak na tego typu elementy armatury łazienkowej. Umywalki miały kolor ostrej pomarańczy i intensywnej żółci.

Podsumowanie

Targi iSaloni to jedne z największych targów meblarskich na świecie. Nie zawiodły one ani wystawców, ani miłośników nowoczesnego design, czy zwykłych gości odwiedzających hale wystawowe w Mediolanie.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Biuro projektowe Inside Studio

Polecamy Ci również

Zobacz także