Targi w Poznaniu - relacja

Tegoroczna edycja Międzynarodowych  Targów w Poznaniu, po raz kolejny przyciągnęła rzesze zwiedzających i firm z branży wnętrzarskiej. W tym roku Poznań zaprosił na targową triadę, podczas której w jednym miejscu i czasie zaprezentowały się: Targi MEBLE, Targi Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR oraz Targi Wykończenia i Renowacji Wnętrz BUDMA INTERIOR 2008.

schody dekoracyjneTargi wnętrzarskie w tym roku zgromadziły niemal 600 wystawców zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dominowało tu głównie południe Europy: Włochy i Hiszpania, które zwracały uwagę bogatym, ornamentacyjnym zdobnictwem mebli oraz wyposażeniem w stylu klasycznym. Nie brakowało też wystawców ze wschodu Europy czy z Azji. Dzięki wielu atrakcjom w tym roku targi odwiedziła najbardziej liczna grupa zwiedzających – 25 tysięcy osób.

płytki łazienkoweZwiedzający mogli znaleźć wiele pomysłów na wykończenie i wypo- sażenie wnętrza. Producenci mebli do salonu czy sypialni zaprezentowali szeroką gamę produktów, od najnowocześniejszych geometrycznych form, aż po klasyczne meble z litego drewna. Nie zabrakło aranżacji kuchni i łazienek, które ułatwiają wybór materiałów i mebli do domu czy mieszkania. Szeroka paleta tekstyliów, dywanów, bibelotów, galerie obrazów jako niezastąpionych dodatków we wnętrzu przyciągały najwięcej odwiedzających.

Wydarzenia
Tegoroczna edycja obfitowała w liczne wydarzenia designerskie, które cieszyły się ogromną popularnością: Warsztaty Meblościanka pod kierownictwem Tomka Rygalika, zorganizowano dla młodych projektantów i studentów szkół artystycznych. Wystawa 7 PE-P kierowana przez Kasię Laskowską z ASP Poznań, była okazją do zaprezentowania najlepszych prac studentów biorących udział w Programie Edukacyjno-Projektowym. Celem 7 PE-P jest przygotowanie przyszłych projektantów do współpracy z producentami i klientami indywidualnymi.

meble do salonumeble kuchenne

Natomiast wystawa transFORM i jej znakomici goście - znani polscy i zagraniczni projektanci, osoby zajmujące się problematyką promocji designu, prowadzili seminaria i konferencje. Wystawa Viva LED przykuwała uwagę nowatorskimi charakterem oświetlenia. Pokazano tu nowinki technologiczne i szerokie zastosowanie LED. Salon Deweloperów w ramach targów BUDMA Interior zaprezentował bogatą ofertę z rynku nieruchomości. Te i wiele innych wystaw stały się z pewnością inspiracją dla profesjonalistów i wzbogaciły odwiedzających w informacje o wnętrzarskich pomysłach. A ponadto były okazją dla producentów i handlowców do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, pozyskania nowych klientów w kraju i zagranicą.

 

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także