Targi wyposażenia wnętrz

W dniach 16-18 października w Łodzi odbyły się I targi InterflatDesign.pl zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie.

W hali Expo swoją ofertę zaprezentowało 50 producentów i dystrybutorów mebli, wyposażenia łazienek i kuchni, podłóg, farb, materiałów do wykończania ścian i podłóg, tekstyliów, akwariów, saun, kominków, dekoracji okien i artykułów dekoracyjnych.

projekt wnętrzaekologiczne dekoracje

Jednym z wiodących wydarzeń targów InterflatDesign.pl było forum Trend Design 2010 – zapowiedź tendencji we wzornictwie. Podczas imprezy zrealizowane zostały cztery tematy trendów: Eko Design, Future Kolor, Design Miejsca i Organic Design. Autorem ich koncepcji był dr Marek Borowiński – trend designer, projektant i twórca, współpracownik grupy kolorystów w Paryżu, oficjalny obserwator trendów przy targach Maison & Object w Paryżu.

Wyjątkową atrakcją dla gości targów była polska premiera przyszłorocznej kolekcji tkanin włoskiej marki. Italvelluti zaprezentowało ofertę skierowaną przede wszystkim do architektów i projektantów wnętrz – pojawiły się w niej m.in. tkaniny z kolekcji "Bolliwood", "Echi Deco", "Pure Country","Life in City", "Edimburgo", "Bitween".

hala targowastylowe wnętrze

Goście z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach i pokazach nowych struktur dekoracyjnych ścian. Podczas targów odbyły się także warsztaty dla architektów oraz liczne prezentacje, wykłady i seminaria, które cieszyły się zainteresowaniem wśród zwiedzających. Architekci i projektanci mogli dowiedzieć się o podstawach ochrony prawnej wzornictwa przemysłowego, najnowszych trendach w dekoracji wnętrz i nowym designie w tkaninach dekoracyjnych.

Podczas targów odbyła się także II konferencja "Zieleń w mieście", podczas której omówiono tematykę pnączy, ich walory zdobnicze, warunki siedliskowe, rodzaje podpór oraz pielęgnację. Była także okazja poznania 34 parków Łodzi, w tym dwunastu o statusie zabytkowym. Przedstawiono działania w zakresie ochrony i kształtowania parków miejskich oraz przyszłych działaniach rewitalizacyjnych. Podczas obrad nie zabrakło zagadnień o designerskich rozwiązaniach w projektowaniu zieleni w mieście. Na podstawie zdjęć z realizacji światowych i polskich zaprezentowano wybrane miejsca z uwzględnieniem szaty roślinnej i jej kompozycji oraz wykorzystanie elementów i materiałów "nieożywionych". Poruszono także tematykę nawożenia (dokładną analizę gleby, pobieranie prób, metody oznaczeń chemicznych, zalecenia nawozowe), nawadniania drzew i krzewów (filtry dyskowe, tensometry, systemy nawadniania) oraz szacowania wieku drzew (klasyfikację metod, ich dokładność, modele wzrostu drzew). Na koniec Stowarzyszenie "Zieleń Polska" przedstawiło opracowania dotyczące zaleceń podczas realizacji terenów zielonych. Spotkanie miało na celu pomóc w codziennej pracy zawodowej, optymalnym wykorzystaniu i harmonijnym wkomponowaniu roślin w miejski krajobraz, a także w odpowiednim dobraniu ich do warunków glebowych i mikroklimatycznych.

Goście targów InterflatDesign.pl obejrzeli także wystawy prac studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Targi odwiedziło ponad 4 tysiące zwiedzających z całego kraju i akredytowało się 37 dziennikarzy. Druga edycja targów InterflatDesign.pl odbędzie się w 2010 roku.

Portal e-mieszkanie.pl był patronem medialnym targów.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Międzynarodowe Targi Łódzkie

Polecamy Ci również

Zobacz także