Telewizor - obraz w innym wymiarze

Nowe telewizory Sony BRAVIA z serii HX800 są wzbogacone o technologię 3D, dzięki czemu można oglądać rozgrywki sportowe oraz filmy i gry w zupełnie innym wymiarze.

Oprócz trójwymiarowego obrazu telewizory wyróżnia rozdzielczość Full HD, wyjątkowe wzornictwo, zaawansowane technologie oraz najwyższej jakości podzespoły.

telewizor sony telewizor sony
Telewizor Sony BRAVIA HX800 ma wyprofilowany kształt, a specjalna konstrukcja ekranu zmniejsza odbicie światła w jasnych pomieszczeniach. Najnowszy model Sony wyświetla obrazy
w formacie Full HD 1920 x 1080 pikseli, a zastosowanie w nim technologii BRAVIA ENGINE 3 zapewnia szczegółowość, optymalny kontrast i wspaniałe odwzorowanie barw. Dzięki czujnikowi oświetlenia obraz dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu, przez co wrażenia
z oglądania filmu czy serialu będą jeszcze bardziej intensywne.

Sztuka 3D według Sony
Kinowe hity czy zdjęcia z wakacji możemy teraz oglądać w trójwymiarze na własnej kanapie. Sony  wykorzystuje najnowocześniejsze technologie: podświetlenia Dynamic Edge LED z lokalnym wygaszaniem oraz funkcję Image Blur Reduction (wyostrzania obrazu), dzięki której nawet najbardziej dynamiczny i pełen szczegółów obraz pozostaje płynny.
sony okulary
Do telewizora Sony BRAVIA serii HX800 można też podłączyć oddzielny nadajnik i aktywne okulary TDG-BR100B (Active Shutter). Okulary wyposażono w elastyczne zauszniki oraz regulowane noski. Wyjątkowa żywotność baterii (do 100 godzin) umożliwia obejrzenie w trójwymiarze do 50 pełnometrażowych filmów. Firma Sony przygotowała także aktywne okulary w mniejszym rozmiarze oraz w dwóch wersjach kolorystycznych – różowej i niebieskiej.
Aktywne okulary z soczewkami ciekłokrystalicznymi odbierają sygnał z telewizora za pośrednictwem nadajnika synchronizacji 3D i na ułamek sekundy wyłączają jedną z soczewek, tak aby w danej chwili tylko jedno oko oglądało obraz w jakości Full HD. Przepuszczając światło dzienne, okular zamykany jest tylko na sygnał wychodzący bezpośrednio z telewizora, co istotnie wpływa na komfort oglądania. W efekcie powstaje realistyczne wrażenie głębi. Współpraca odbiornika z okularami Sony chroni oczy przed nieprzyjemnym migotaniem odtwarzanego obrazu.
Do prawidłowego działania okularów 3D niezbędny jest nadajnik podczerwieni podłączany za pomocą łącza USB bezpośrednio do telewizora.

Orientacyjne wartości produktów:

  • telewizor 40’’(102 cm),  Sony BRAVIA serii HX800 ok. 7 000 zł
  • aktywne okulary Active Shutter TDG-BR100B – ok. 450 zł
  • nadajnik podczerwieni TMR-BR100 – ok. 220 zł
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Sony

Polecamy Ci również

Zobacz także