Tkanina na zdrową pościel

0
Pościel
Najlepiej spać pod pościelą z naturalnych materiałów.

Odpoczynek jest konieczny, a zapewni go odpowiednia długość snu. Jego jakość zależy od  naszego zdrowia, ale i od dbałości o miejsce przeznaczone na sen.  Dla własnej wygody zadbajmy o zdrową pościel wykonaną z materiałów ekologicznych
i naturalnych.

pościel dla dzieckaKiedy śpimy, nasz mózg porządkuje informacje, które otrzymaliśmy danego dnia i łączy je z realnymi doświadczeniami. Obrazy pozornie abstrakcyjne mogą pomóc w rozwiązywaniu kłopotów na jawie. Ale przede wszystkim dobry sen zapewnia skuteczny wypoczynek i regenerację organizmu.

Chodzi o to, by było ciepło, miło i przytulnie
To zadanie dla pościeli. Kołdra powinna być dostosowana grubością do naszych potrzeb, również niezbędna jest wygodna poduszka. W sypialni optymalna temperatura nie powinna przekraczać 19% C, szczególnie zimą, kiedy pomieszczenia dogrzewamy dodatkowo. Zdrowsze dla organizmu będzie zachowanie w pomieszczeniu niższej temperatury i sen pod grubszą, cieplejszą kołdrą. Poszwy na poduszki i kołdry dobieramy na ogół kolorystycznie. Jednak w pierwszej kolejności należałoby sprawdzić materiał, z którego komplet pościeli jest wykonany. Bezspornie powinna to być tkanina w stu procentach naturalna. Które z materiałów bierzemy pod uwagę?

poszewki dekoracyjnepościelpościel - wzór

Urok i jakość pościeli, gwarantuje tkanina wykonana ze stuprocentowej bawełny, kory, flaneli, satyny, adamaszku, atłasu. Pościel bawełniana utkana z grubej przędzy , dobrej jakości, będzie trwała przez wiele lat. Kora jest wyjątkowo miękka i nie wymaga prasowania. Pościel satynowa charakteryzuje się połyskiem i ekskluzywnym wyglądem, co jest zasługą gęstego splotu tkaniny, tym samym mniej podatnej na gniecenie się. Kurczliwość tkaniny wstępuje do 3%. Niezwykle delikatna jest pościel z naturalnego jedwabiu, przyjemna i gładka w dotyku. Pościel atłasowa prezentuje się niezwykle elegancko. Tkanina ta jest miękka i ma delikatny połysk. Pościel adamaszkowa podobnie jak pozostałe tkaniny szlachetne, ma elegancki wygląd. Posłuży nam długo (bo jest to tkanina ze 100% przędzy bawełnianej), wielokrotnie prana i maglowana zachowa kolory i nie zniszczy się. 

pościel bawełnianapościel z korypościel z bawełny

Przy zakupie pościeli sprawdzajmy informacje umieszczone na etykietach. Tam znajdziemy wzmiankę o właściwościach zastosowanej tkaniny. Z wyborem wzorów i kolorystyki pościeli nie będzie najmniejszego problemu. Podobnie jest z dopasowaniem rozmiaru pościeli do rozmiaru łóżka. Rozpiętość cenowa pościeli jest szeroka i każdy znajdzie coś do własnej sypialni w odniesieniu do zasobności portfela.

Oceń artykuł
4,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Bogumił

Źródło: Stylus.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także