Tkaniny w kwiaty do mieszkania

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najskuteczniejszych metod na dobry humor jest zmiana w aranżacji naszych wnętrz, no i oczywiście związane z nią zakupy.

tkaniny w kwiatyzasłony i obrus w kwiatywzór kwiatów na zasłonach i poduszkach

Skoro niebo nie chce się rozchmurzyć, to przynajmniej ocieplmy klimat w naszym domu, a zastosowanie motywu kwiatowego jest na to chyba najlepszym sposobem.

zasłony w kwiatypoduszki dekoracyjnerolety w kwiaty

"Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha" - powiedział kiedyś Johann Wolfgang von Goethe i trudno się z nim nie zgodzić. Kwiat - symbol wiosny, życia, uczuć i zmysłowości od niepamiętnych czasów pojawia się we wszystkich otaczających nas dziedzinach: w literaturze, malarstwie, sztuce. Naturalnym jest, że motyw kwiatów, jako doskonały element dekoracyjny, wykorzystywany jest także w przemyśle odzieżowym i meblarskim.

dekoracje kwiatowetapeta w kwiatytkaniny w kwiaty

Moda na wnętrza z romantyczną duszą powraca. Kwiatowy deseń można zastosować w każdym pomieszczeniu. W kwieciste wzory możemy mieć dosłownie wszystko. W kuchni - obrusy, zasłony, czy zastawę. W sypialni - pościel, tapetę lub dywan. W salonie z motywem kwiatów mogą być obicia sof i foteli, a w łazience z kwiecistymi elementami może być glazura, czy ręczniki. Jako element wystroju łazienki możemy wykorzystać również specjalne serie kosmetyków do kąpieli, na opakowaniach których znajdują się piękne egzotyczne kwiaty.

poduszki dekoracyjnedekoracje i dodatki kwiaty na ścianach

Trend na wykorzystanie deseniu florystycznego w aranżacji wnętrz jest coraz bardziej zauważalny. Motyw kwiatów urozmaica otoczenie, ale przy jego stosowaniu niezbędne jest wyczucie. Jest to bowiem bardzo charakterystyczny wzór, który nie lubi być łączony z innymi zdobionymi deseniami i najbezpieczniej stosować go z gładkimi tkaninami. Możemy natomiast poeksperymentować z kolorystyką, pamiętając, że akurat te kwiaty nigdy nie więdną i nadają naszemu domowi pogodnego charakteru.

zestaw wypoczynkowyobicie meblifotel w kwiaty
kanapapoduszki dekoracyjne do salonupoduszki dekoracyjne nowoczesne

Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Sobolewska

Polecamy Ci również

Zobacz także