Trzecia edycja Forum Dobrego Designu - relacja

0
III edycja Forum Dobrego Designu
III edycja Forum Dobrego Designu odbyła się 9 grudnia w Warszawie.

Trzecia edycja Forum Dobrego Designu odbyła się 9 grudnia w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 800 osób.

Forum Dobrego Designu to spotkanie poświęcone szeroko rozumianemu designowi – od specyfiki projektowania w kontekście rynku, poprzez najnowsze trendy w designie, do dyskusji o nurtach społecznych i ich znaczeniu dla projektowania.

Sesja inauguracyjna odbyła się pod hasłem „Projektowanie a rynek”, a uczestniczyli w niej Tomasz Rygalik, Rafał Domaradzki, Bartłomiej Pawlak oraz Paweł Jasiewicz. Niezwykle ciekawą dyskusję prowadziła dr Krystyna Łuczak-Surówka. Uczestnikiem sesji był także gość specjalny Forum - Piotr Voelkel. Twórca Grupy Kapitałowej VOX, promotor polskiego designu i znawca sztuki przybliżył tajniki tworzenia produktów, podkreślając znaczenie kreatywności w tym procesie.

Kolejne dyskusje Forum poruszały równie ciekawe zagadnienia. O roli mediów społecznościowych oraz znaczeniu bezpośredniego kontaktu z klientem rozmawiali Barbara Krzeska, Natalia Nguyen, Marta Niemywska-Grynasz, Agnieszka Puchyr i Jakub Sobiepanek (dyskusja "Czy muszą mnie znać, aby docenić?"). Równolegle zorganizowano panel „Współcześni nomadzi”, poświęcony problemowi regionalności designu we współczesnym, zglobalizowanym świecie. Podczas dyskusji zastanawiano się także nad specyfiką projektowania dla ludzi, którzy prowadzą „nomadyczny” tryb życia. Dyskusję poprowadził Michał Mazur, a jego rozmówcami byli dr Magdalena Berlińska, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska, Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka, Dominika Rostocka oraz dr Jan Sikora.

Część panelową zakończyła dyskusja "W biurze jak w domu, w domu jak w biurze", której uczestnicy zastanawiali się nad pogłębiającym się trendem wzajemnego przenikania się przestrzeni biurowych i domowych.

Panele dyskusyjne to nie wszystkie wydarzenia III Forum Dobrego Designu. Nie zabrakło też niezwykle ciekawych wystąpień i prezentacji. Tomek Rygalik mówił o praktyce projektowania i projektowaniu w praktyce. Gość specjalny Christina Wiklund z firmy Kinnarps AB w fascynujący sposób przybliżyła nadciągające trendy w projektowaniu tkanin obiciowych (zaprezentowano je w postaci pokazu mody). O tajniki projektowania, które przekłada się na sukces komercyjny, opowiadali Rafał Domaradzki i Anna Zalas z Ceramiki Paradyż (na przykładzie kolekcji płytek Tigua). Srchitekt Rafał Ślęk z firmy WSC pokazywał jak nowoczesne technologie mogą ułatwić pracę projektanta. Historyk sztuki Katarzyna Andrzejczyk-Briks zaprezentowała zmiany w designie na przykładzie 10 lat doświadczeń firmy Noti. Z kolei Zbigniew Bogusławski z firmy Pfleiderer prezentował nową kolekcję "Materials we Love" Conceptu designerskiego duetu Zięta & Kuchciński.

Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2016. Wyłoniono 14 laureatów nagrody głównej Dobry Design 2016 oraz 14 wyróżnień. – spośród 213 zgłoszonych produktów. Zostały przyznane także nagrody specjalne – Nagroda Konsumenta i Nagrody Redakcji.

Wręczenie nagród w konkursie Dobry Design 2016

W konkursie Dobry Design 2016 wyłoniono 14 laureatów nagrody głównej Dobry Design 2016 oraz przyznano 14 wyróżnień.

dobrzemieszkaj.pl
Dyskusja "Czy muszą mnie znać, aby docenić?"

Forum Dobrego Designu to między innymi ciekawe dyskusje, w których uczestniczyli znawcy tematyki związanej z projektowaniem.

dobrzemieszkaj.pl
W Forum wzięło udział ponad 800 osób.

III edycja Forum Dobrego Designu cieszyła się wielką popularnością.

dobrzemieszkaj.pl
Wystąpienie Tomasza Rygalika

Tomasz Rygalik mówił o praktyce projektowania i roli projektanta.

dobrzemieszkaj.pl
Dyskusja "W biurze jak w domu, w domu jak w biurze".

Dyskusja poświęcona przenikającym się trendom w tworzeniu przestrzeni domowych i biurowych.

dobrzemieszkaj.pl
Wystąpienie gościa specjalnego - Christiny Wiklund

Christina Wiklund przybliżyła trendy, które będą obowiązywać w tkaninach obiciowych.

dobrzemieszkaj.pl
Panel „Współcześni nomadzi”

Dyskusja na temat projektowania w świecie współczesnych nomadów.

dobrzemieszkaj.pl

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: dobrzemieszkaj.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także