Trzy narzędzia ogrodowe w jednym

 

Nowy zestaw akumulatorowych nożyc do krzewów i trawy firmy Bosch to trzy praktyczne narzędzia ogrodowe w jednym. To połączenie nożyc akumulatorowych z dołączonymi w wyposażeniu standardowym trzema ostrzami – do przycinania trawy, a także do formowania oraz przycinania krzewów.

Urządzenie możnaTrzy narzędzia ogrodowe w jednym - zdjęcie 1 wykorzystać w różnych sytuacjach. Ostrze do trawy o szerokości 10 cm pomaga przycinać trawę na krawędziach oraz w narożnikach. 12-centymetrowy nóż do cięć formujących jest idealny przy wykonywaniu zielonych dekoracji ogrodu. Ostrze do przycinania krzewów o długości 20 cm przeznaczone jest do cięcia krzewów i młodych żywopłotów.

Narzędzie ważące zaledwie 900 g można obsługiwać jedną ręką. Wąski obwód rękojeści z komfortową miękką okładziną oraz dobre wyważenie całego narzędzia dodatkowo ułatwiają pracę. Łatwą, wymianę ostrzy zapewnia nowy system SDS opracowany przez firmę Bosch. Wystarczy lekko nacisnąć spodnią część nożyc, aby wyjąć używane ostrze i wymienić je na inne. Możliwość wyposażenia nożyc w drążek teleskopowy (dostępny w wyposażeniu dodatkowym) pozwala dodatkowo rozszerzyć zakres zastosowań narzędzia i zwiększyć wygodę pracy.

Nożyce do trawy umożliwiają szybkie i precyzyjne wykonanie poprawek po skoszeniu trawnika kosiarką – idealnie nadają się np. do przycięcia trawy na krawędziach, pod ławkami czy wokół zjeżdżalni dla dzieci. Nowe urządzenie zostało wyposażone w wydajny akumulator litowo-jonowy (7,2 V lub 10,8 V) oraz ostre noże pozwalające energicznie ciąć także wyrośnięte, grubsze źdźbła trawy. Poza tym nożyce są lekkie (ważą 700 lub 750 g). Smukła rękojeść i dobre wyważenie całego narzędzia sprawiają, że praca staje się łatwa i wygodna, a wydajne akumulatory litowo-jonowe umożliwiają pracę nawet przez 100 minut. Wycinane techniką laserową i precyzyjnie szlifowane ostrza o szerokości 8 cm (AGS 7,2 LI) lub 10 cm (AGS 10,8 LI) gwarantują czystą i szybką pracę. 

Trzy narzędzia ogrodowe w jednym - zdjęcie 2 Trzy narzędzia ogrodowe w jednym - zdjęcie 3

Akumulator litowo-jonowy (10,8 V) gwarantuje nożycom dużą wydajność i umożliwia przycinanie także większych krzewów. Czyste cięcie zapewniają przy tym wycinane laserowo noże z precyzyjnym szlifem. Cechą szczególną nowych nożyc do krzewów firmy Bosch jest system Anti-Blocking. Zapobiega on blokowaniu się noży w razie natrafienia na grubsze gałęzie, co zapewnia ciągłość pracy w takich sytuacjach. System elektroniczny rozpoznaje moment, gdy gałąź nie może być przecięta za pierwszym razem. W takim przypadku kierunek pracy noży jest automatycznie regulowany tak, aby nie doszło do zablokowania narzędzia. Dzięki temu jest to wydajny model nożyc do krzewów. Długi czas pracy (ok. 100 minut) staje się zaletą przy pielęgnacji większych krzewów. Stan naładowania akumulatora wskazuje 4-stopniowy wskaźnik diodowy. Dzięki niemu użytkownik zawsze wie, ile czasu może jeszcze pracować nożycami. Całkowicie wyładowany akumulator można naładować w ciągu zaledwie 3 godzin, a już po 1,5 godziny osiąga on 50% całkowitej pojemności.

Dostępny w wyposażeniu dodatkowym drążek teleskopowy pozwala uniknąć schylania się oraz niewygodnej pracy na kolanach. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zamocować nożyce na wózku z drążkiem. Do cięć w pionie użytkownik obraca nożyce na drążku o 90°. Pozwala to szybko i wygodnie przycinać krawędzie trawnika.

Nowe narzędzia uzupełniają ofertę produktów Bosch przeznaczonych do pielęgnacji krzewów i żywopłotów. Model Isio jest idealnym narzędziem do pielęgnacji małych krzewów jak np. bukszpan. Model ASB 10,8 LI ułatwia pielęgnację większych krzewów. Do dużych żywopłotów Bosch poleca pięć sekatorów akumulatorowych AHS 54-20 LI, AHS 48/52 LI oraz AHS 41/52 Accu. Oprócz nich w ofercie Bosch znajdują się także sekatory sieciowe.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także