Tynk dekoracyjny - efekt betonu

Tynk dekoracyjny - efekt betonu

Tynk dekoracyjny, który imituje beton to ciekawa propozycja w aranżacji wnętrz surowych, wręcz industrialnych.

Tynk dekoracyjny - efekt betonu

Tynk dekoracyjny

Tynk Dekoracyjny Cameleo Efekt Betonu, stworzony na bazie naturalnych spoiw wapiennych i pyłu marmurowego, nadaje ścianom wygląd surowego betonu. Charakterystyczny szary kolor sprawia, że pokryte materiałem powierzchnie tworzą chłodny wystrój pomieszczenia. Jednocześnie możliwość powierzchniowego barwienia lakierami pozwala dostosować dekorację do specyfiki wnętrza.

Tynk dekoracyjnytynk dekoracyjny dający wrażenie betonowej ściany stanowi ciekawe rozwiązanie dekoracyjne, umożliwiające stworzenie prostej, lecz jednocześnie estetycznej aranżacji, nawiązującej do klimatu obiektów przemysłowych. Uzyskanie efektu szalunku przemysłowego lub deskowania jest przy tym alternatywą dla standardowych form wystroju.

Tynk dekoracyjny - jak go stosować

Powierzchnia dekorowanych ścian powinna być sucha i oczyszczona z wszelkich zabrudzeń. Na zagruntowaną ścianę nakłada się wymieszany
z wodą i odstawiony na 2 godziny tynk Beton Architektoniczny. Następnie formuje się wybrany wzór szalunku lub deskowania, by po 12 godzinach na wygładzoną i oczyszczoną powierzchnię nanieść odpowiedni lakier. Nieskomplikowany sposób nakładania, duża wydajność i niepowtarzalny efekt wizualny sprawiają, że tynk dekoracyjny stosuje się coraz częściej w miejscach o różnym charakterze i zastosowaniu.

Charakterystyka techniczna
postać - proszek
kolor - szary z możliwością powierzchniowego barwienia lakierami Camelazur.
pH - 12,5
zapach - lekki, charakterystyczny
rozpuszczalność w wodzie - ograniczona    
wydajność - 1,0 m²/kg
temperatura przechowywania - 5-30oC w szczelnie zamkniętych opakowaniach
opakowania handlowe: 18 kg; 2,5 kg

Oceń artykuł
3,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Cameleo

Polecamy Ci również

Zobacz także