Uchwyty na telewizor

stojak na telewizor

Stojaki i uchwyty na telewizor pozwalają nie tylko
na wygodne oglądanie ulubionych filmów
i programów, ale także pomagają zaoszczędzić dużo miejsca w mieszkaniu
.

Tradycyjne szafki czy regały na telewizor powoli odchodzą do lamusa, zajmują bowiem wiele miejsca, są ciężkie i praktycznie uniemożliwiają sterowanie sprzętem RTV. Coraz częściej meble te są zastępowane przez sterowane elektronicznie uchwyty czy też stojaki, które ma w swoim asortymencie wiele firm.

Stojaki i uchwyty przeznaczone są do telewizorów plazmowych i LCD. Uchwyty są sterowane elektronicznie – za pomocą pilota możemy zmieniać m.in. kąt ułożenia telewizora. Dzięki temu możemy oglądać telewizję właściwie w każdej pozycji i z wielu miejsc w pokoju. Jednym przyciskiem możemy także ustawić sprzęt tak, aby dostosować go do zmieniającego się kąta padania światła.

Wiele z dostępnych na rynku produktów (np. firmy Vogel’s) posiada funkcję auto-home, co znaczy, że w momencie wyłączania telewizora przywracana zostaje automatycznie pozycja wyjściowa ekranu. Uchwyty są również zazwyczaj kompatybilne z akcesoriami do mocowania sprzętu audio-wideo, zatem w miarę potrzeb można je rozbudowywać o osprzęt, który utrzyma DVD lub głośniki.

Stojaki na telewizor mogą być sterowane automatycznie lub manualnie. Można je postawić zarówno na podłodze, jak i na szafce pod RTV. Sprawdzają się także wtedy, gdy w naszym mieszkaniu nie da się przymocować uchwytu do ściany, np. w przypadku zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych. Zarówno stojaki, jak i uchwyty świetnie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach, ponieważ pozwalają ograniczyć liczbę mebli w pomieszczeniu. Wbrew pozorom nie są przeznaczone jedynie do wnętrz urządzanych w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym, ponieważ wszystko zależy od aranżacji!
A tu mamy wręcz nieograniczone możliwości.

stojak na telewizor uchwyt na telewizor

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Trojanowska

Źródło: Vogel's

Polecamy Ci również

Zobacz także