Umywalki blatowe

Umywalki z postumentem, popularnie zwanym "nogą", odchodzą w zapomnienie. Rynek ceramiki sanitarnej podbijają umywalki blatowe w różnych kształtach i rozmiarach. Tego rodzaju ceramika pozwala na wiele wariacji zamontowania jej na blacie, pod nim lub wpuszczenia w blat.

- Dziś wybór umywalek na polskim rynku jest ogromny - mówi Ivo Loureiro, wiceprezes firmy Cifial Polska. - Do dyspozycji mamy niezliczoną ilość kształtów, kolorów oraz wiele materiałów z których wykonana jest umywalka - szkło, metal, kamień a nawet egzotyczne drzewo. Ostatnio zauważyliśmy, że panuje moda na umywalki blatowe. Dostosowując się do oczekiwań rynku, nasza firma oferuje bogatą kolekcję umywalek blatowych, wśród których nawet najbardziej wymagający znajdą coś dla siebie.

Seria Techno zaprojektowana przez słynnego portugalskiego projektanta Carlosa Aguiar, charakteryzuje się prostą, minimalistyczną stylistyką, zainspirowaną kształtem brył geometrycznych. Umywalki z tej serii pięknie wkomponują się zarówno w duże, przestronne wnętrza, jak i w małe, miejskie łazienki.

umywalka okrągłaumywalka blatowakształt umywalki

Na planie koła
Techno C1 to kolekcja umywalek nablatowych (czyli montowanych na blacie) inspirowanych linią koła. W skład kolekcji wchodzą trzy wersje umywalek, do których można zamontować baterię sztorcową, ścienną lub wolnostojącą osadzoną bezpośrednio na blacie. Te niewielkie umywalki o średnicy 46 cm idealnie pasują do małych wnętrz. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, a z łazienki będzie korzystać kilku domowników, możemy zdecydować się na zamontowanie dwóch identycznych umywalek obok siebie. Dzięki temu wnętrze nabierze ekskluzywnego charakteru.

- W oparciu o kształt koła zaprojektowana została również umywalka nablatowa Techno C3. Ma ona ciekawy pochyły kształt, który nadaje jej wyjątkowego charakteru. Jej oryginalny wygląd przypadnie do gustu osobom lubiącym niekonwencjonalne rozwiązania. Do umywalki pasuje bateria wolnostojąca montowana do blatu lub ścienna - mówi Ivo Loureiro. 

umywalka prostokątnaUmywalki wpisane w prostokąt
Linia Techno C4 stworzona została w oparciu o graniastosłup
z zaokrąglonymi bokami, które nadają umywalce stonowany wygląd. W kolekcji znajdziemy dwie umywalki nablatowe Techno C4 w rozmiarach 48,5 x 40 cm oraz 41,5 x 36 cm. Mniejszy model sprawdzi się jako umywalka dla dzieci, większy zaś jako wspólna, przeznaczona dla całej rodziny. Do umywalek Techno pasują baterie wolnostojące oraz ścienne o prostej formie, np.
Techno 300.
Na polu prostokąta wzorowana jest także umywalka nablatowa Cadaques o wyraźnych ostrych zewnętrznych krawędziach. Dobrze będzie ona wyglądać w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, które rządzą się prostymi, geometrycznymi formami. Umywalka dostępna jest w dwóch rozmiarach: 60 x 45 cm oraz 50 x 45 cm.

umywalka owalnaDelikatne linie owalu
W kolekcji znalazły się także umywalki podbaltowe Monchique i Vidago. Umywalki podblatowe montuje się całkowicie pod blatem. Wyglądają one dobrze w ekskluzywnych, stylowych wnętrzach, którym blasku doda złota bateria w stylu retro. Monchique posiada kształt owalu wpisanego w kwadrat, a Vidago jest owalna, o delikatnych liniach. Blatowe umywalki Algarve oraz Sintra współgrać będą z prostym, klasycznym wnętrzem. Bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z drewnianym lub kamiennym blatem. Obie zaprojektowane są na planie elipsy.

Jeśli posiadamy małą łazienkę, w której chcemy cieszyć się umywalką blatową, idealna będzie umywalka nablatowa Deck. Dzięki swoim wymiarom (23 x 51,5 cm) może ona być zamontowana nawet w najmniejszej łazience, nie zabierając cennej przestrzeni. Do umywalki Deck dobrać możemy baterię sztorcową, ścienną lub wolnostojącą np. Style 35.
Dodając do umywalki blat lub baterię w odpowiednim kolorze, kształcie oraz wykończeniu, możemy stworzyć indywidualny wygląd łazienki. Wystarczy np. wybrać jeden lub dwa elementy, które będą tworzyć wybrany przez nas styl wnętrza. Możemy np. zdecydować się na skromne kafelki, a skupić się na oryginalnej ceramice, to ona bowiem przykuwa wzrok i nadaje wnętrzu charakter.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Cifial

Polecamy Ci również

Zobacz także