Umywalki GROHE - styl, wygoda, użyteczność

Pomysł na łazienkę
Praktyczne i desgnerskie umywalki do łazienki.

Firma Grohe to największy w Europie i jeden z największych na świecie producent urządzeń sanitarnych. Swoją renomę zyskała przede wszystkim dzięki temu, że konsekwentnie od lat kładzie ogromny nacisk na jakość i design swoich produktów. Świetnym przykładem wdrożenia takiej filozofii w życie są tworzone przez Grohe umywalki, które łączą w sobie nowoczesną technologię i unikatowy wygląd. W tym tekście bliżej przyjrzymy się znakomitym umywalkom z armaturą i wyposażeniem, które, które znajdują się w ofercie firmy.

Umywalki Grohe z armaturą i wyposażeniem

Zanim przejdziemy do parametrów technicznych, warto przyjrzeć się wyglądowi umywalek Grohe. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że firma ta zdobyła tytuł red dot: design team of the year, co jest niebagatelnym wyróżnieniem, gdyż jest to pierwsza firma z branży sanitarnej, która została w taki sposób wyróżniona. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie producenta, wyróżnia ich prostota, humanizm i wydajność – wszystkie urządzenia są łatwe w obsłudze, ale z drugiej strony wydajne, efektywne i przyjemne dla oka. Nie inaczej jest z umywalkami, które spełniają wszelkie wymogi nowoczesnego budownictwa, jednak posiadają własny, niepowtarzalny styl.

Jeżeli chodzi zaś o szczegóły techniczne, to ceramiczna głowica umywalki wykonana jest przy pomocy techniki GROHE SilkMove. W jaki sposób działa ten system? Przede wszystkim powoduje, że dźwignia, która ustawiona jest w pozycji centralnej, zawsze najpierw pobiera wodę zimną (nie da się przesunąć jej dalej w prawo). Temperaturę wody reguluje się poprzez obracanie jej w lewo, co oznacza, że zakres regulacji temperatury wynosi aż 90 stopni. Jest to komfortowe rozwiązanie, które zapewnia wysoką oszczędność energii, przede wszystkim dlatego, że nie jest automatycznie uruchamiany pobór wody mieszanej (zimnej razem z ciepłą).
Co jest również bardzo istotne, w umywalkach Grohe istnieje możliwość regulacji natężenia przepływu wody i bezpieczna regulacja jej temperatury. Poza wyglądem i użytecznościom liczy się także bezpieczeństwo – zwłaszcza w domach, w których są dzieci, szczególnie narażone na oparzenia gorącą wodą.
Żeby jednak korzystanie z umywalek Grohe przebiegało bezusterkowo, należy upewnić się, że niektóre parametry związane z natężeniem przepływu wody zostają zachowane. Chodzi m.in. o ciśnienie przepływu (najmniej 0.5 bar, choć zalecany jest przedział między 1 a 5 bar). Najwyższe dopuszczalne ciśnienie, gwarantujące sprawne działanie systemu, to 10 bar. Ciśnienie kontrolne powinno wynosić 16 bar. Jeżeli ciśnienie statyczne przekracza poziom 5 bar, to należy koniecznie umieścić reduktor ciśnienia!

Umywalki Grohe - zrównoważony rozwój

Umywalki Grohe o świetny przykład na to, że można postawić znak równania między designem i użytecznością. Nie tylko nowocześnie wyglądają, ale także działają – są ekologiczne (oszczędzanie wody) i bezpieczne (dzięki systemowi SilkMove nie ma możliwości poparzenia się gorącą wodą). Co jest warte uwagi, to fakt, że producent nie zamierza poprzestawać na tym, co już osiągnął – jak możemy przeczytać na jego oficjalnej stronie, designerzy i architekci ciągle pracują nad udoskonaleniem wszystkich produktów. Daje to świetne perspektywy na przyszłość – warto zatem zapoznać się z pełną ofertą firmy Grohe!

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Grohe

Polecamy Ci również

Zobacz także