Urządzamy małe mieszkanie. Pomysł na 50-metrowe mieszkanie

3
Urządzamy małe mieszkanie. Pomysł na 50-metrowe mieszkanie
Pojemne szuflady i zastosowane w niej sortowniki pozwolą pomieścić wiele bibelotów kuchennych.

Małe mieszkania o powierzchni 50 metrów są ostatnimi czasy bardzo popularne. To zapewne stało się dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych. Podpowiadamy jak zaaranżować małe mieszkanie, w którym musimy pomieścić wiele rzeczy.

Po zakupie mieszkania przychodzi czas na jego urządzenie. Podpowiadamy, jak zaaranżować kilkudziesięciometrowe mieszkanie, by było w pełni wygodne i funkcjonalne?

Małe mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych

Tylko 2 dni zajęło wykorzystanie ostatniej puli środków z programu Mieszkanie dla Młodych. Rozeszła się ona błyskawicznie, a sam program, trwający od 2014 roku, pozwolił na zakup około 90 000 mieszkań.

Zobacz: Kompaktowe roboty kuchenne – idealne rozwiązanie do małej kuchni

Aranżacja wnętrz – jak funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie o powierzchni 50 mkw

Urządzanie mieszkania o takim metrażu dla rodzin jest wyzwaniem. Małe mieszkanie, a musi pomieścić sporo rzeczy. Dobrym pomysłem jest połączenie salonu z kuchnią. Wówczas wizualnie przestrzeń wyda się większa. Strefę kuchenną od wypoczynkowej można wydzielić poprzez inny rodzaj podłogi, rozgraniczyć ją blatem przypominającym wyspę lub zastosować system drzwi przesuwnych.

Urządzanie małego mieszkania – praktyczna kuchnia

Kuchnia to miejsce w mieszkaniu, które musi pomieścić garnki, produkty spożywcze, zastawę stołową, mnóstwo kubków, filiżanek, a także drobnego sprzętu AGD. Warto rozplanować ją tak, aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń. Zabudowa po sam sufit, pojemne szuflady, wysuwane półki, szafki typu cargo, które pozwalają wykorzystać przestrzeń z boku oraz w narożnikach. W małych kuchniach możemy sobie pozwolić nawet na stolik. Może nam do tego posłużyć blat wysuwany z szafek.

W małym mieszkaniu przedpokój pełni funkcję garderoby

W małym mieszkaniu warto wykorzystać każdą wnękę i mniej użyteczne miejsca na wykonanie szafy (od podłogi po sam sufit), w której pomieścimy ubrania. Świetnie sprawdzą się tu pojemne szuflady z sortownikami, cargo na buty, czy pantografy, zapewniające łatwy dostęp do wyższych partii mebla. W pokoju dziecięcym, w którym musimy pomieścić dwójkę lub więcej dzieci warto pomyśleć o zakupie mebli wielofunkcyjnych.

Polecamy: Aranżacja mieszkania 65 mkw w stylu minimalistycznym [GALERIA ZDJĘĆ]

Pamiętaj o oświetleniu

Oświetlenie, oprócz swojej tradycyjnej funkcji, może optycznie powiększyć nam mieszkanie. Dodatkowo zadba o nastrój oraz oświetli miejsca robocze. Warto zainwestować w popularne oświetlenie diodowe LED. Jest to dosyć efektowne i przy okazji energooszczędne rozwiązanie.

Nowoczesne rozwiązania w aranżacji wnętrz małych mieszkań

Urządzając małe mieszkanie nie możemy zapominać o nowoczesnych rozwiązaniach, które ułatwiają nam życie. Z pewnością młodym spodobają się takie możliwości jak obsługa naszego M za pomocą smartfona. W ten sposób możemy telefonem sterować ogrzewaniem, roletami, światłem, muzyką.

 Z tak zaaranżowanym mieszkaniem, udany start mamy… jak w banku.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Häfele

Polecamy Ci również

Zobacz także