Urządzamy modny salon. Trendy na 2019 rok

1
Pomysł na salon
Meble wypoczynkowe w intensywnych kolorach to modny element w wystroju wnętrz.

Miejsce wypoczynku, zabawy, spotkań, relaksu. Salon ma zróżnicowane funkcje, dlatego urządzając go, trzeba zwrócić uwagę na funkcjonalność. Ale przecież liczy się również styl. Podpowiadamy, jak urządzić modny salon.

Co będzie modne w 2019 roku

W 2019 roku nie grozi nam wielka rewolucja w wystroju wnętrz, a raczej ewolucja w kierunku większego luzu oraz eklektyzmu czyli mieszania różnych stylów i ich elementów. Modne będą naturalne materiały i kolory, ale do stonowanych barw, dołączą także bardziej wyraziste.

Poznaj też: Kolor roku 2019 i dowiedz, jak go wykorzystać w aranżacji wnętrza

Na topie pozostaną też metalizowane powierzchnie (szczególnie w kolorze różowego złota), modnym elementem będzie też marmur i jego wzór. Warto się pokusić o wprowadzenie designerskich akcentów – mogą to być drobne rzeczy, jak dekoracyjne wazony, misy itp., ale też oświetlenie czy modne stoliki kawowe.

Zobacz zdjęcia

Aranżacja salonu

W aranżacji wnętrz odchodzi się nieco od skandynawskiego minimalizmu.

GalaCollectione
Wystrój salonu

Modne jest łączenie różnych stylów i elementów, jednak warto przy tym zachować umiar.

GalaCollectione
Eklektyzm w salonie

Różne style i kolory dobrze współgrają ze sobą w neutralnym otoczeniu.

GalaCollectione
Salon w mocnych kolorach

Modne są mocne akcenty kolorystyczne. Dotyczy to również mebli.

GalaCollectione
Narożnik w salonie

W aranżacji wnętrza dużą rolę ogrywają designerskie dodatki - strategicznie dobrane i rozmieszczone potrafią odmienić pokój.

GalaCollectione

Wystrój salonu w stylu indywidualnym

Bardzo modne w urządzaniu wnętrz jest tworzenie własnego stylu i mieszanie różnych elementów, wzorów i kolorów. Jednak jest to dość trudna sztuka, bo wnętrze mimo wszystko powinno wyglądać harmonijnie. Co zrobić, żeby nasze eksperymenty aranżacyjne były udane? Konsultanci z Gala Collectione radzą, żeby na początek wybrać element, który chcemy wyeksponować i to jemu podporządkować aranżację. W przypadku salonu takim elementem powinny być meble wypoczynkowe. To one, ze względu na rozmiar i funkcję, stają się punktem centralnym aranżacji salonu.

Polecamy też: Sposób na szybką metamorfozę wnętrza - łączenie różnych wzorów

Kolory – mocne strony aranżacji salonu

Pewną nowością w wystroju salonu jest wprowadzenie mebli wypoczynkowych w bardziej zdecydowanych i intensywnych kolorach. Zamiast dominujących beżów i szarości, warto pomyśleć o granacie, szmaragdowej zieleni czy eleganckim bordo. Nie zapominajmy też o kolorze roku 2019 czyli koralowym.

Nadal modny też będzie styl vintage, a z nim – skórzane sofy i fotele w odcieniach nugatu czy koniaku. Warto je łączyć z lżejszymi elementami wystroju o lżejszym wyglądzie. Do kolorowych mebli warto dobrać pastelowe dodatki i bardziej stonowane kolory ścian.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: GalaMeble.com

Polecamy Ci również

Zobacz także