Vintage dom

0
Vintage dom

meble w stylu vintage (fot. freshome)Vintage to styl, który najpierw zaistniał w modzie i polega na noszeniu rzeczy z innej epoki bądź takich, które są stylizowane na stare. Jest to łączenie stylów pochodzących z różnych epok. Wszystko co jest starsze niż 25 lat uznawane jest za vintage.

Vintage to styl młodego pokolenia, które poszukuje korzeni, chce być nietuzinkowe i nie boi się zestawień awangardowych i szokujących. Vintage lubią wszyscy indywidualiści. We wnętrzach obejmuje wszystko, co ma duszę i historię, a cechą charakterystyczną tego stylu jest łączenie, nakładanie i mieszanie epok, stylów, przełamywanie konwencji. To nie tylko pasja, ale i zabawa, umiejętność łączenia starego z nowym i umiejętność wyszukiwania rzeczy z minionych epok. Wnętrze w stylu vintage można osiągnąć dwoma sposobami: nowoczesne wnętrze umeblować stylowymi meblami, bądź wnętrze stylizowane na stare połączyć z nowoczesnymi elementami wystroju.

Jaki styl wnętrza?

styl nowoczesny
wynik głosowania
40,1%
styl klasyczny
wynik głosowania
21,4%
styl skandynawski
wynik głosowania
14,7%
styl rustykalny
wynik głosowania
12,6%
styl eklektyczny
wynik głosowania
11,2%

Ilość oddanych głosów: 2423

Wnętrza w stylu vintage tworzy się poprzez eklektyzm. Istnieją jednak podstawowe zasady, którymi należy się kierować, urządzając mieszkanie w tym stylu.

salon w stylu vintage (fot. freshome)kanapa stylowa (fot. cheapthrillsdecor.wordpress.com)

Na ścianach powinny się znaleźć tapety we wzory retro (najlepiej w paski lub grochy, czyli desenie najbardziej popularne w latach 60.), najlepiej o jasnych kolorach. Ten styl lubi zieleń, błękit, pomarańcz, róż, czerwień. Meble powinny być proste, stylizowane na lata 50. i 60. - najlepiej wykonane z drewna. Drewniane proste meble na nóżkach są charakterystyczne dla lat 50.
i 60. Kanapy tapicerowane materiałami w pasy. Mogą być też kropki lub duże wzory. Kanapa z lat 50., prosta, w stonowanych kolorach będzie idealna do wnętrza vintage.
Kuchnia biała. Jakbyśmy cofnęli się w czasie. Podłoga w szachownicę. Wszelkie błękity, seledyn
- jako kolor dodatkowy. Zabawa kolorem i wzorem. Słodkie groszki to również styl vintage.

biała kuchnia (fot.ijoos.com)kuchnia z innej epoki (fot. retrorenovation.com)

IM SztukaWnętrz

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz, architekt wnętrz

Źródło: IM SztukaWnętrz

Polecamy Ci również

Zobacz także